Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Moskvané testovali kola v kruté zimě. Tisíce lidí nezastavilo ani 12 pod nulou

Do moskevských ulic vyraili cyklisté všech druhů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Do moskevských ulic vyraili cyklisté všech druhů | foto: Reuters

MOSKVA Stovky Moskvanů bez ohledu na mráz a sníh v sobotu nasedly na jízdní kola, aby uskutečnily první zimní hromadnou jízdu cyklistů v dějinách ruské metropole. Odhady počtu účastníků sahaly od tisícovky po několik tisíc.

Trasa po nábřežích řeky Moskvy okolo Kremlu a katedrály Krista Spasitele měřila 14 kilometrů, teplota nepřesahovala 12 stupňů - samozřejmě pod nulou.

„Jeli mladí i staří. Někteří - ti s tvůrčími sklony - v novoročních kostýmech, jiní v karnevalových maskách, chránících před větrem,“ vylíčil internetový list Gazeta.ru.

Zima Rusy netrápí
Moskvané se zimy nezalekli a vyrazili na kola

Akce měla dokázat, že ani drsné ruské klima není překážkou pro rozmach cyklistiky jako nejekologičtějšího způsobu dopravy. Každopádně v sobotu měli cyklisté v příměstských vlacích přepravu kol zdarma a provoz aut byl omezen.

Podobné hromadné jízdy se pořádají ve více než desetimilionové Moskvě i na jaře a na podzim, tehdy však počet účastníků přesahuje 20 tisíc.

„Samozřejmě na takovou zimu nejsou všichni cyklisté zvyklí, ale lidé přicházejí i po ukončení oficiální akce, a to znamená, že tu podpora pro cyklistiku existuje,“ řekl televizi NTV organizátor zimní jízdy Vladimir Kumov.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!