9. května 2011 8:37 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Muži myslí častěji na jídlo než na sex

Muži myslí na jídlo víc, než na sex. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muži myslí na jídlo víc, než na sex. | foto: Shutterstock

NEW YORK/LONDÝN O mužích se říká, že láska u nich prochází žaludkem, a jak ukazuje nová vědecká studie, zdá se, že je to pravda. Navzdory zažitému přesvědčení totiž muži podle jejího zjištění myslí na jídlo - a také na spánek - častěji než na sex. A na všechny tyto tři věci myslí mnohem častěji než ženy, napsal britský list Daily Mail.

Studie, kterou uskutečnila Terri Fisherová, profesorka psychologie z Ohijské státní univerzity, vyvrací běžné přesvědčení, že muži myslí na sex každou sedmou vteřinu. Ve skutečnosti je to zhruba jednou během každé bdělé hodiny.

V rámci svého výzkumu Fisherová požádala 163 studentů a studentek, aby s sebou neustále nosili tabulku, do níž si udělají záznam, kdykoli pomyslí na sex, jídlo či spánek. Čísla se hodně lišila: rozpětí sahalo od studentky, která si poznačila pouze jednu "sexuální" myšlenku za den, až po studenta, který udělal 388 záznamů za 24 hodin.

Průměrně vzato ale muži mysleli na jídlo a spánek častěji než na pohlavní styk. A na všechny tyto tři věci mysleli častěji než ženy.

"Muži jsou si více vědomi stavů orientovaných na své potřeby, jako je mít hlad nebo být unavený nebo vzrušený. Jsou také lepší v identifikování těchto stavů v sobě než ženy a otevřenější při vyjádření svých myšlenek," řekla Fisherová.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz