Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Německý hotel má na pokojích vypínač internetu

Magazín

  7:45
BERLÍN - Zoufalá doba si žádá zoufalé činy. Jedna luxusní hotelová společnost přišla s rázným způsobem, jak pomoci hostům relaxovat - vypínačem, který „zabije“ internet. Stříbrný vypínač vedle postelí v lázeňském středisku Villa Stéphania v Baden-Badenu aktivuje ve stěnách měděnou mřížku, která zablokuje veškerý signál bezdrátového internetu, píše na svých stránkách Financial Times.
V hotelu (ilustrační foto)

V hotelu (ilustrační foto) foto: Shutterstock

„Je to jako vypínač světla,“ říká generální ředitel hotelové společnosti Oetker Collection, která provozuje také hotely ve Francii, Frank Marrenbach. Doposud podle něj využila možnost odpojit se od internetu během svého pobytu zhruba polovina hostů.

Jak si užít dovolenou? Mobily a počítače nechte doma

Tento způsob se může zdát extrémní vzhledem k tomu, že podle některých stačí prostě vypnout připojená zařízení a dosáhneme stejného cíle. Chris Baréz-Brown, který se zabývá rovnováhou mezi prací a životem, říká, že většina z nás však není schopná odolat nutkání, aby se podívala na obrazovku. 

„Nejsme moc dobří v kontrole svého chování. Stačí se jen podívat na alkohol, cigarety, sladké nápoje, sledování televize nebo hraní her,“ upozorňuje. Domnívá se, že se podobné nápady začnou šířit a vznikne více zón, kde se budou lidé moci odpojit.

Autor:

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat