27. června 2015 7:45 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Německý hotel má na pokojích vypínač internetu

V hotelu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V hotelu (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

BERLÍN Zoufalá doba si žádá zoufalé činy. Jedna luxusní hotelová společnost přišla s rázným způsobem, jak pomoci hostům relaxovat - vypínačem, který „zabije“ internet. Stříbrný vypínač vedle postelí v lázeňském středisku Villa Stéphania v Baden-Badenu aktivuje ve stěnách měděnou mřížku, která zablokuje veškerý signál bezdrátového internetu, píše na svých stránkách Financial Times.

„Je to jako vypínač světla,“ říká generální ředitel hotelové společnosti Oetker Collection, která provozuje také hotely ve Francii, Frank Marrenbach. Doposud podle něj využila možnost odpojit se od internetu během svého pobytu zhruba polovina hostů.

Tento způsob se může zdát extrémní vzhledem k tomu, že podle některých stačí prostě vypnout připojená zařízení a dosáhneme stejného cíle. Chris Baréz-Brown, který se zabývá rovnováhou mezi prací a životem, říká, že většina z nás však není schopná odolat nutkání, aby se podívala na obrazovku. 

„Nejsme moc dobří v kontrole svého chování. Stačí se jen podívat na alkohol, cigarety, sladké nápoje, sledování televize nebo hraní her,“ upozorňuje. Domnívá se, že se podobné nápady začnou šířit a vznikne více zón, kde se budou lidé moci odpojit.

ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)