29. ledna 2015 13:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Netradiční žádost o ruku. Němec využil kamery měřící rychlost

Radar - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radar - ilustrační foto | foto: Reprofoto

BERLÍN Mladý Němec přišel s novým nápadem, jak využít kamery měřící rychlost vozidel, které řidiči obvykle nemohou vystát. Nechal se jednou z takových kamer zachytit při překročení rychlosti a zároveň tak požádal svou přítelkyni o ruku.

Když muže kamera vyfotila, měl totiž v rukou obří nápis Willst du mich heiraten? (Vezmeš si mě?) Muže sice nyní čeká pokuta, nicméně jeho originální způsob žádosti o ruku vyšel - přítelkyně řekla ano, napsal britský list The Daily Telegraph.

Christian Breier se přestupku dopustil na silnici nedaleko svého domu na předměstí Lipska. Německá policie následně posílá provinilcům fotografie z kamery, aby jim prokázala, že řídili skutečně oni. Takže když Christianova přítelkyně otevřela poštu, objevila snímek, na kterém ji její milý žádá o ruku.

Pět pokusů

Nebyla to ale vůbec jednoduchá operace, svěřil se jednatřicetiletý muž německému deník Bild. Řidičům v Německu hrozí nejnižší pokuta 15 eur (asi 400 Kč) jen v případě, že překročí povolenou rychlost pouze o deset kilometrů v hodině. V případě, že by jel rychleji až o 25 kilometrů za hodinu, hrozil by mu postih až 80 eur (2200 Kč) a rovněž jeden trestný bod. Za osm trestných bodů přitom může přijít o řidičský průkaz. I proto si mladý Němec dával velký pozor, jakou rychlostí jede. Prý kolem kamery projel s nápisem v ruce celkem pětkrát, než měl tu správnou rychlost a podařilo se mu, aby ho vyfotografovala.

„Mluvili jsme spolu o svatbě již dříve. Já jsem mu tehdy řekla, že musí vymyslet nějaký ´cool´ způsob, jak mě o ruku požádat,“ okomentovala žádost Christianova přítelkyně Anja.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz