Americký stát tak vyšel vstříc ochráncům zvířat, kteří takové zacházení s tygry a dalšími šelmami kritizovali. Takzvané "tygří selfies" se rozmohly zvláště mezi mladými Američany, kteří za pomoci pózy s nebezpečnou šelmou zamýšlejí zvýšit své šance na seznámení s vytouženou ženou. Kvůli obavám o zdraví však snímky většinou pořizují s tygřími koťaty, která podle ochránců zvířat kvůli tomu jejich "manažeři" odebírají matkám.
ČTĚTE TAKÉ: |
"Odchovají to mládě, použijí je pro fotografování, a když už je používat nemohou, tak odchovají další," popsala agentuře Reuters praktiku Carole Baskinová, která vede záchrannou stanici pro šelmy ve floridské Tampě, kde má více než sto odložených či ohrožených zvířat. "Odebrat mládě matce je pro ně oba utrpení, a to mládě nemá odpovídající výživu. Tygří mléko ve zverimexu nepořídíte," dodala.
Nebezpečné fotografie
Zákonodárci prý chtěli především omezit provozování tygřích show (při nichž většinou k focení dochází), neboť je podle nich nebezpečné pro lidi a nezdravé pro šelmy. "Lidé, kteří se fotí s divokými zvířaty, si zahrávají s vlastním životem. A zvířatům to ubližuje, protože obecně s nimi není dobře zacházeno. Jsou vnímána jako majetek určený k výdělku," prohlásila newyorská poslankyně Linda Rosenthalová. Podobné zákony již nedávno přijaly některé státy jako Mississippi, Arizona či Kansas, kde v roce 2005 kvůli fotce s tygrem zemřela 17letá dívka.