13. června 2013 7:02 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Newyorský hotel Hilton ruší pokojovou službu

V hotelu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V hotelu (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

NEW YORK Jeden z největších hotelů v New Yorku Hilton Midtown plánuje letos v létě zrušit pokojovou službu. Místo toho otevře gurmánskou restauraci, ze které si budou moci zájemci jídlo odnést.

Rozhodnutí newyorského Hiltonu může znamenat zásadní změnu pro celé odvětví, protože hotely se snaží zvýšit svou ziskovost a podrobně zkoumají nabídku svých služeb, jakou jim přinášejí hodnotu a jaké náklady, píše agentura Reuters.

ČTĚTE TAKÉ:

Newyorský Hilton Midtown má 2000 pokojů. Hotelový řetězec zatím neplánuje podobné kroky podniknout i v dalších svých hotelech, kterých má po celém světě zhruba 4000. Generální ředitel Christopher Nassetta se však domnívá, že k omezení nebo zrušení pokojových služeb přistoupí i další hotely.

Pokojovou službu hosté nevyužívají

Pokojovou službu totiž využívá stále méně hostů, takže pro mnoho hotelů není zisková. "Je to důležitá zpráva, protože pokojová služba je v hotelech s plnou nabídkou služeb tradicí," uvedl analytik firmy PwC Scott Berman. Z dlouhodobého hlediska je však podle něj pro hospodaření hotelů nabídka pokojových služeb velkou zátěží.

Profesor katedry managementu cestovního ruchu a pohostinství na Newyorské univerzitě Bjorn Hanson dodal, že kromě alternativ k pokojovým službám rovněž očekává, že hotely v příštích třech měsících oznámí i změny ohledně nabídky snídaní. Zákazníci mění své zvyklosti a hotely tak musí hledat další alternativy. Zásadní změnou podle něj je, že lidé, kteří představují největší skupinu turistů, nechtějí trávit hodiny v hotelových pokojích a čekat na své objednávky.

ČTK, Lidovky.cz

Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?
Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?

Očkování absolvují malé děti v prvních letech života hned několikrát. Zpočátku si to ani neuvědomují, později už mohou mít „vypěstovaný“ strach z toho, že to bude bolet. Nervozita rodičů jim nepřidává. Jak bychom měli své dítě připravit na očkování, aby se nebálo a zvládlo tuto povinnou (a nemilou) událost co nejlépe?

Najdete na Lidovky.cz