24. srpna 2016 14:27 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Norská premiérka lovila v Bratislavě pokémony. Využila přestávku v jednání

Norská premiérka Erna Solbergová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Norská premiérka Erna Solbergová | foto: Reuters

BRATISLAVA Norská premiérka Erna Solbergová se během úterní návštěvy Bratislavy, kde jednala s premiérem Robertem Ficem, vydala i na lov. Jak s odvoláním na norská média uvedla agentura AFP, předsedkyně norské vlády využila přestávku mezi jednáními, aby se v doprovodu tělesných strážců i vysokých politických představitelů pustila v uličkách starého města do honby za pokémony, se zrakem upřeným do svého mobilního telefonu.

Hra Pokémon Go, která se stala hitem letošního léta, se odehrává na pomezí reálného a virtuálního světa. Prostřednictvím mobilních telefonů navádí hráče na reálná místa, kde sbírají kultovní animované postavičky.

Pětapadesátiletá konzervativní politička svou zálibu hájila v televizi i slovy, že nahánění virtuálních postaviček si občas vyžádá i desetikilometrovou procházku.

Solbergová, která donedávna byla vášnivou hráčkou Candy Crush, přiznala, že přešla na Pokémon Go. Učinila tak údajně den poté, co ve dvou rozhovorech prohlásila, že to hrát nebude. Listu Aftenposten řekla, že ke hře ji dotlačila její mladší sestra, která, jak řekla Solbergová, „našla pokémona na mé verandě“.

Na Slovensku, které nyní předsedá Evropské unii, premiérka hájila norské zájmy v rámci nadcházejících jednání o odchodu Británie z EU. Fico při této příležitosti řekl, že uspořádání vztahů mezi EU a Norskem by mohlo být příkladem pro spolupráci EU a Británie po takzvaném brexitu.

ČTK