Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pět tisíc naháčů podpořilo gaye, vyfotili se u opery v Sydney

Magazín

  9:56
SYDNEY - Přes pět tisíc naháčů se dnes sešlo u slavné budovy australské opery v Sydney, aby zde pózovalo před objektivem amerického fotografa Spencera Tunicka. Dílo nazvané Základ vzniklo u příležitosti nedělního pochodu gayů a lesbiček, který se ve městě koná pravidelně již od roku 1978.

Naháči v Sydney foto: Reuters

"Homosexuálové a heterosexuálové si měli lehnout nazí vedle sebe, abychom mohli ukázat, že Australanům záleží na vytváření společnosti, která je svobodná a tolerantní," řekl Tunick agentuře AFP. Fotograf, který proslul fotografováním hromadných aktů na veřejných prostranstvích, vyjádřil velkou radost také nad tím, že mohl jeden ze svých nápadů realizovat právě před jedinečnou stavbou australské opery.

Naháči v Sydney

Své nadšení neskrývali ani někteří účastníci. "Už nikdy asi nebudu mít možnost se něčeho podobného zúčastnit, takže stojí za to odhodit na chvíli zábrany," uvedl devatenáctiletý student Art Rush, jeden z 5200 účastníků dnešního focení. "Vůbec v tom není nic sexuálního, je to spíš něco naprosto přirozeného a lidského," dodal Rush.

Spencer Tunick se fotografování hromadných aktů věnuje již od konce osmdesátých let. Dosud největší počet naháčů se při jeho akcích sešel na ústředním náměstí v Mexico City. Bylo jich 18.000. Nedávno také fotografoval 600 nahých těl na ledovci ve Švýcarsku.

Autor:

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...