Čtvrtek 29. září 2022, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Problém při cestování. Ženy jsou po plastice k nepoznání

Magazín

  6:23
Certifikát k prokázaní totožnosti. Tak ten potřebují ženy, které si nechají udělat plastickou operaci v Jižní Koreji, čím dál tím častěji. Podstupují totiž takové operace, při kterých si nechávají zúžit čelisti, změnit tvar očí i nosu tak, že pak na pasových fotografiích nejsou k rozeznání.

Po plastické operaci v Jižní Koreji potřebují ženy certifikát o totožnosti

Plastická chirurgie v Jižní Koreji je v součastnosti na tak dokonalé úrovni, že lidé, kteří podstoupí zákrok, potřebují certifikát k prokázání totožnosti. Některé nemocnice proto nabízejí osvědčení, které potvrzující, že jim byla  provedena plastická operace, píše serverThe Daily Mail.

ČTĚTE TAKÉ:

Problém se týká většinou žen, které přirozeně doufají, že budou po operaci vypadat lépe. Když pak vycházejí z nemocnice, potýkají se ale s problémem. Obvykle je nepoznají ani jejich známí. Ti, kteří přiletí do Jižní Koreji jenom kvůli plastické operaci, se pak potýkají při odletu ještě s jedním problémem. Na pasové fotografii je v podstatě jiný člověk. I proto se nemocnice rozhodly, že pacientům začnou vydávat certifikáty, které prokážou jejich totožnost.

Problém při cestování. Ženy jsou po plastice k nepoznání

Na certifikátech je uvedené číslo pacientova pasu, délka pobytu v Jižní Koreji, název kliniky a jméno osoby po plastické operaci. 

V roce 2009 mělo 23 čínských žen po podstoupení zákroku problém vrátit se zpět domů.  Ženy byly zastaveny při pasové kontrole kvůli větším očím nebo jiným rozdílům v obličeji, než jaké měly na pasové fotografii. Musely tak podstoupit podrobnější prohlídku, díky které mohly odcestovat zpět do Číny. Zároveň jim bylo doporučeno obnovit si své doklady.

Jižní Korea drží rekord v největším počtu plastických operací na obyvatele. Zvětšování prsou nebo zmenšování nosu jsou jen nepatrné úpravy. Jihokorejci podstupují mnohem invazivnější operace. Stane se tak, že z nemocnice vyjde pacient s úplně novým obličejem.

Plastické operace v Jižní Koreji

Podle Mezinárodní organizace estetické a plastické chirurgie (ISAPS) bylo v Jižní Koreji v roce 2010 provedeno 770 913 procedur plastické chirurgie, což zemi umístilo na sedmou příčku celosvětového žebříčku celkového počtu provedených operací.

Nejoblíbenějším zákrokem je takzvaná dvojitá operace očních víček, díky níž vypadají oči větší a kulatější, ale v poslední době se na ni výrazně dotahuje operace usilující o "malý obličej", která zahrnuje liposukci tváří a přetvarování dolní čelisti.

                                                                                            Zdroj: ČTK

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat