Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policista v USA koupil bezdomovci boty. Stal se senzací internetu

Magazín

  19:27aktualizováno  21:39
NEW YORK - Newyorský policista koupil bosému bezdomovci boty a stal se internetovou senzací. Na známém náměstí Times Square ho "při činu" vyfotila turistka, která později snímek nahrála na stránku newyorské policie na sociální síti Facebook. Snímek okamžitě vyvolal velkou pozornost, uvedla agentura AP.

Policista Larry DePrimo koupil bezdomovci boty za 75 dolarů foto: /APČTK

Jennifer Fosterová z Arizony snímek vyfocený mobilním telefonem umístila na internetu v úterý večer. Od té doby fotografii sdílelo více než 90 000 lidí a přes 340 000 dalo najevo, že se jim momentka líbí. Pod snímkem je také zatím přes 22 000 komentářů.

Hrdinou fotografie zachycené 14. listopadu je pětadvacetiletý policista Larry DePrimo. "Měl jsem tehdy na sobě dva páry vlněných zimních ponožek a kanady, a stejně mi byla zima," vzpomíná DePrimo na okamžik, kdy ten den večer na Times Square spatřil na chodníku bosého bezdomovce.

Boty za 75 dolarů

Policista proto zašel do nedalekého obchodu s obuví a za 75 dolarů (asi 1500 korun) koupil zimní boty a teplé ponožky. Vrátil se za bezdomovcem a pomohl mu do bot. Muž se prý "smál od ucha k uchu, jako kdyby dostal milion dolarů".

Policista Larry DePrimo

Manažer obchodu s obuví řekl deníku The New York Times, že jej policistův čin "tak trochu šokoval". "Většina z nás jsme Newyorčani a kolem něčeho takového jen projdeme. Zvláště v této čtvrti," uvedl manažer, který dal policistovi na jeho dobrý skutek slevu.

V New Yorku letos podle údajů tamní radnice žije rekordních nejméně 46.600 lidí bez domova. Město jim nabízí možnost přespat v některém z útulků pro bezdomovce. Hlavní příčinou bezdomovectví je podle studií zkoumajících tento problém nedostatek dostupného bydlení.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!