29. května 2009 10:43 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Porodila chlapce v londýnském metru

Londýnské metro | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Londýnské metro | foto: ČTK

V londýnském metru se poprvé narodil chlapec. Na svět ho přivedla dvaatřicetiletá matka v kanceláři pro personál. V nejstarší podzemní dráze světa se dosud narodily dvě děti a pokaždé to byly holčičky.

Podle sdělení londýnského dopravního podniku se na personál na trase Jubilee Line včera obrátila matka, které začaly porodní bolesti dříve, než jí lékaři předpověděli. Pracovník metra ji proto odvedl do kanceláře a hlásičem nechal vyvolat lékaře. Ten pak ženě pomáhal při porodu, než se na místo dostali zdravotníci ze záchranky.

Pro "jubilejní linku" je to již druhý novorozenec. Na stejné trase přišlo na svět loni v prosinci i jedno z děvčátek. To druhé se v londýnském metru narodilo v roce 1924.

Podzemní dráha funguje v britské metropoli od roku 1863. Její síť v současnosti měří přes 400 kilometrů a na 12 linkách má 274 stanic. Denně přepraví zhruba tři miliony pasažérů.

Lidovky.cz, ČTK

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.