Středa 23. června 2021svátek má Zdeňka 17 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Překročil povolenou rychlost o 50km/h, dostal pokutu 5 milionů korun

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Foto Ferrari

ST. GALLEN Švýcarský soud potrestal milionáře za překročení povolené rychlosti rekordní pokutou 299.000 švýcarských franků, v přepočtu přes 5,3 milionu korun. Při určení výše trestu vycházeli soudci kantonálního soudu v St. Gallenu z odhadovaného majetku hříšníka, který podle agentury SDA dosahuje více než 23 milionů švýcarských franků (přes 400 milionů korun).

Podle dnešního sdělení soudu překročil Roland S. se svým ferrari povolenou "osmdesátku" o 57 kilometrů v hodině. Kvůli rychlé jízdě se do křížku se zákonem nedostal poprvé. Soud ho označil za "dopravního chuligána", který si libuje v rychlosti. Zaplatit zatím musí polovinu pokuty. Zbytek uhradí v případě, že v příštích dvou letech spáchá další dopravní prohřešek.

Hříšník je diplomatem Guineje-Bissau. Ale bez akreditace
Původně tohoto piráta silnic, který má v garáži pět luxusních aut,
potrestal soud nižší instance v Rorschachu. Ten mu na konci roku 2007 vyměřil pokutu 90.000 franků. S ní ale muž nesouhlasil a dožadoval se zproštění trestu. Argumentoval přitom svou imunitou, neboť je prý diplomatem Guineje-Bissau. Soud ale nikde nenalezl jeho akreditaci.

Úřednice kantonálního soudu v St. Gallenu Heidi Baumannová-Beckerová dnes uvedla, že proti novému verdiktu, který padl už v listopadu, se může ještě odvolat ke švýcarskému vrchnímu soudu.
Podle curyšského bulvárního deníku Blick je tato pokuta více než dvakrát vyšší než dosavadní švýcarský rekord z roku 2008, který činil 111.000 franků (dnes přes 1,9 milionu korun).

,

Nepadla jediná pokuta. Lidé našli fígl, jak obelstít kontroly na zahrádkách

Hygienici začali s kontrolami na zahrádkách. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Potvrzení o negativním testu na covid, prosím. To je věta, kterou nyní začíná většina kontrol zahrádek u restaurací. V...

Jak vybrat očkovací centrum? Správná volba může ‚zkrátit‘ frontu i o týdny

Národní očkovací centrum proti covid 19. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do plánování dovolených vedle skloubení volna v práci, výběru destinací a propočtu nákladů letos přibývá další...

Sbalit a jedeme! Evropa se otevírá Čechům, podmínky vstupu se však liší

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Letní turistická sezona začne symbolicky v pátek 28. 5. Vyjíždí první „žlutý“ vlak RegioJet do Chorvatska. Z Evropy...