Neděle 29. března 2020svátek má Taťána 9 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Rakušanům utekla kráva. Lákají ji na sexy býka

Dobytek - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dobytek - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

MNICHOV Les u Zangbergu v bavorském okrese Mühldorf na pomezí s Rakouskem má novou atrakci: v ohradě uzavřeného jedenáctiletého černého býka Ernsta, který má k sobě nalákat uprchlou rakouskou krávu Yvonnu. Ta se už třetí měsíc toulá krajinou a nepodařilo se ji zatím dopadnout. Informovala o tom média obou zemí.

Strakatá dojná kráva Yvonne z Rakouska utekla koncem května a unikla do pohraničních lesů, jako by tušila, že tak unikne převozu na jatka. Svéhlavé zvíře vzbudilo sympatie a hospodářství Aiderbichl ji od majitele koupilo.

Od té doby zbývá už jen "maličkost": toulavou krávu chytit. Všechny dosavadní pokusy skončily neúspěchem. Neuspěly nalíčené mrkve, jablka ani strojené krmivo. V dojnici Yvonne se zřejmě probudily geny předků z divoce žijícího skotu a lidem se dokázala zatím úspěšně vyhýbat.

Krávu má nalákat fešný býk
Nakonec se sedláci rozhodli přechytračit ji pomocí sexu. Umístili v ohradě statného fešného býka rasy Galloway a čekají, že jí k sobě naláká. "Ernst se rozhlíží zvědavě po okolí. Yvonne zatím ještě nepřišla. Doufáme, že se k ohradě přiblíží v noci," řekla agentuře APA Britta Freitagová, pracovnice statku Aiderbichl.

"Musíme zůstat v pozadí a čekat," dodala. Kolem ohrady je několik skrytých pozorovatelen a dva střelci s uspávacími puškami jsou v trvalé pohotovosti, aby vyrazili, jakmile přijde hláška.

Ernst je udržován ve vlastní, separované části ohrady, takže bude-li se chtít Yvonne k němu přiblížit, bude muset vejít do vnější ohrady. Tam ji bude možné uzavřít. Pokud nevstoupí a jen bude bloumat kolem, přijdou na řadu uspávací náboje.

Pokud se Yvonne kvůli Ernstovi nechá chytit, dostane se na statek Aiderbichl u Deggendorfu, kde je doma i Ernst. Uvidí se tak spolu i v zajetí.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Najdete na Lidovky.cz