Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rakušanům utekla kráva. Lákají ji na sexy býka

Magazín

  7:00
MNICHOV - Les u Zangbergu v bavorském okrese Mühldorf na pomezí s Rakouskem má novou atrakci: v ohradě uzavřeného jedenáctiletého černého býka Ernsta, který má k sobě nalákat uprchlou rakouskou krávu Yvonnu. Ta se už třetí měsíc toulá krajinou a nepodařilo se ji zatím dopadnout. Informovala o tom média obou zemí.
Dobytek - ilustrační foto.

Dobytek - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Strakatá dojná kráva Yvonne z Rakouska utekla koncem května a unikla do pohraničních lesů, jako by tušila, že tak unikne převozu na jatka. Svéhlavé zvíře vzbudilo sympatie a hospodářství Aiderbichl ji od majitele koupilo.

Od té doby zbývá už jen "maličkost": toulavou krávu chytit. Všechny dosavadní pokusy skončily neúspěchem. Neuspěly nalíčené mrkve, jablka ani strojené krmivo. V dojnici Yvonne se zřejmě probudily geny předků z divoce žijícího skotu a lidem se dokázala zatím úspěšně vyhýbat.

Krávu má nalákat fešný býk
Nakonec se sedláci rozhodli přechytračit ji pomocí sexu. Umístili v ohradě statného fešného býka rasy Galloway a čekají, že jí k sobě naláká. "Ernst se rozhlíží zvědavě po okolí. Yvonne zatím ještě nepřišla. Doufáme, že se k ohradě přiblíží v noci," řekla agentuře APA Britta Freitagová, pracovnice statku Aiderbichl.

"Musíme zůstat v pozadí a čekat," dodala. Kolem ohrady je několik skrytých pozorovatelen a dva střelci s uspávacími puškami jsou v trvalé pohotovosti, aby vyrazili, jakmile přijde hláška.

Ernst je udržován ve vlastní, separované části ohrady, takže bude-li se chtít Yvonne k němu přiblížit, bude muset vejít do vnější ohrady. Tam ji bude možné uzavřít. Pokud nevstoupí a jen bude bloumat kolem, přijdou na řadu uspávací náboje.

Pokud se Yvonne kvůli Ernstovi nechá chytit, dostane se na statek Aiderbichl u Deggendorfu, kde je doma i Ernst. Uvidí se tak spolu i v zajetí.

Autoři: ,

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat