Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Redaktor v Británii žertoval o zabíjení veganů, po kritice odešel z časopisu

Magazín

  13:22
LONDÝN - Redaktor britského magazínu o jídle rezignoval poté, co v e-mailové konverzaci žertoval o zabíjení veganů, správném způsobu jejich výslechu a nucené konzumaci masa a červeného vína.

Supermarker Waitrose. foto: Wikimedia/John Phillips

William Sitwell, který editoval magazín vyráběný pro supermarketový řetězec Waitrose, odpovídal novinářce na volné noze Selene Nelsonové ohledně série textů pokrývající veganské recepty.

Veganský teror ve Francii? Řezníci po útocích na obchody žádají vládní ochranu

„Co třeba série o zabíjení veganů jeden po druhém,” odpověděl Sitwell. „Způsoby, jak je chytit? Jak je správně vyslýchat? Vystavit jejich pokrytectví? Nutit je jíst maso? Donutit je jíst steak a pít červené víno?” dodal.

Jeho komentáře se setkaly se zuřivou reakcí internetových uživatelů, kteří vyhrožovali, že začnou bojkotovat Waitrose.

„Reprezentuje tohle agresivní, ignorantské a hloupé chování Waitrose?” napsal v reakci jeden z uživatelů Twitteru.

Společnost Waitrose se stala prvním britským supermarketem, které v červnu spustil plně veganský sortiment. Společnost minulý měsíc oznámila, že prodej veganských produktů vzrostl oproti loňskému roku o 85 %.

„Williamův e-mail absolutně nereprezentuje naše názory na vegany a veganské jídlo,” uvedla společnost na Twitteru poté, co po kritice veřejnosti Sitwell oznámil odchod.

Autor:

Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat
Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat

Téměř deset miliard korun – tolik jen za loňský rok poslaly pojišťovny lidem za úrazy, závažná onemocnění či úmrtí. Životní pojištění pomohlo za...