Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Stezka korunami stromů slaví čtvrté výročí. Prošlo ji už přes milion lidí

Magazín

  6:44
LIPNO NAD VLTAVOU - Stezku korunami stromů v Lipně nad Vltavou na Českokrumlovsku, která slaví čtvrté výročí existence, navštívilo od jejího vzniku více než 1,3 milionu turistů. Jde o jednu z nejvyhledávanějších atrakcí v Jihočeském kraji. Návštěvnost je srovnatelná například s českokrumlovským zámkem, který si ročně prohlédne zhruba 400 000 lidí.

Stezka korunami stromů. foto: Lipno servis

„O Stezku korunami stromů je největší zájem v letních měsících,“ řekl její ředitel Filip Pekárek.

„V těchto dnech se na stezce denně vystřídají tisícovky návštěvníků,“ uvedl. Někteří lidé se podle něj na vyhlídkovou trasu nad lipenskou nádrží pravidelně vracejí. Podle zřizovatelů navíc řada turistů získá nový impulz koncem léta, kdy poblíž stezky zahájí provoz rodinný park Království lesa. „Bude to pro spoustu lidí další důvod, proč se do této lokality opět podívat,“ uvedl.

Horská turistika i relaxační pobyty. Dovolená v tuzemsku láká více Čechů

Království lesa nabídne návštěvníkům originální prolézačky, lanovky, dřevěné domky, rozsáhlé provazové sestavy, houpačky a další herní prvky. „Dlouhodobě pracujeme na tom, aby se u nás právě rodiny cítily maximálně komfortně, aby se na Lipně líbilo hlavně těm nejmenším,“ řekl Pekárek.

Ke stezce je možné dopravit se lanovou dráhou, autobusem nebo po turistické trase, cestu dolů je možné si zpestřit jízdou na terénní koloběžce, kterou si nahoře půjčíte a dole vrátíte.
Stezka korunami stromů.

Stezka korunami stromů nabízí návštěvníkům výhled až ze čtyřicetimetrové výšky. Trasa vede ve špičkách vzrostlých dřevin u lipenského jezera a měří 675 metrů. Její vybudování přišlo na 62 milionů korun. Na konci stezky mohou návštěvníci sjet na zem po 52 metrů dlouhém točivém tobogánu.

Atrakci slavnostně otevřel před čtyřmi lety tehdejší prezident Václav Klaus. Projekt označil za výjimečný a originální nápad a sám se 20. července 2012 po stezce prošel.

Lipno má novou dominantu: Stezku korunami stromů.
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!