Pondělí 1. června 2020svátek má Laura 9 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Studenti v Los Angeles dostanou zdarma tablety iPad

iPad | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy iPad | foto: Reuters

LOS ANGELES Americké město Los Angeles se rozhodlo poskytnout všem tamním studentům zdarma počítačové tablety iPad. Informoval o tom technologický server The Verge. Tablety mají studentům pomoci při výuce a poskytnout jim nové dovednosti v oblasti informačních technologií.

V první fázi programu, která si vyžádá 30 milionů dolarů (585 milionů Kč) získá tablet již v letošním školním roce zhruba 31 tisíc studentů. Do konce příštího roku by mělo tablet vybavený vzdělávacími aplikacemi bezplatně obdržet všech 640 tisíc studentů v okrese Los Angeles.

ČTĚTE TAKÉ

První fáze se podle úřadů týká studentů vysokých, středních i základních škol. "Zaměřujeme se na děti, které s největší pravděpodobností nemají vlastní počítač, laptop nebo iPad," uvedl jeden z představitelů losangeleského školního okresu.

Interaktivní výuka i lepší organizace výuky

Projekt podle něj odstartovalo poznání, že dnešní pracovníci potřebují znalost počítačů a dalších moderních technologií prakticky ve všech oborech, včetně stavebnictví a automobilového průmyslu.

Tablety navíc umožní zajistit studentům interaktivnější výuku. Studenti a učitelé si budou moci díky iPadům výuku lépe organizovat a přístroje jim rovněž umožní sdílet různé informace a materiály.

,
Premium

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Premium

Fotbalový bohém Fenin: Jsem jájínek, ale ne troska

Martin Fenin | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Slýchává, jak promarnil svůj talent, on naopak namítá, že toho prožil tolik, co za třicet životů. Bohém Martin Fenin se...

Premium

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

Peugeot 206 a Renault Clio | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...