Středa 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Studenti v Los Angeles dostanou zdarma tablety iPad

Magazín

  8:39
LOS ANGELES - Americké město Los Angeles se rozhodlo poskytnout všem tamním studentům zdarma počítačové tablety iPad. Informoval o tom technologický server The Verge. Tablety mají studentům pomoci při výuce a poskytnout jim nové dovednosti v oblasti informačních technologií.

V první fázi programu, která si vyžádá 30 milionů dolarů (585 milionů Kč) získá tablet již v letošním školním roce zhruba 31 tisíc studentů. Do konce příštího roku by mělo tablet vybavený vzdělávacími aplikacemi bezplatně obdržet všech 640 tisíc studentů v okrese Los Angeles.

ČTĚTE TAKÉ

První fáze se podle úřadů týká studentů vysokých, středních i základních škol. "Zaměřujeme se na děti, které s největší pravděpodobností nemají vlastní počítač, laptop nebo iPad," uvedl jeden z představitelů losangeleského školního okresu.

Interaktivní výuka i lepší organizace výuky

Projekt podle něj odstartovalo poznání, že dnešní pracovníci potřebují znalost počítačů a dalších moderních technologií prakticky ve všech oborech, včetně stavebnictví a automobilového průmyslu.

Tablety navíc umožní zajistit studentům interaktivnější výuku. Studenti a učitelé si budou moci díky iPadům výuku lépe organizovat a přístroje jim rovněž umožní sdílet různé informace a materiály.

Autoři: ,

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat