Čtvrtek 21. září 2023, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Studenti v Los Angeles dostanou zdarma tablety iPad

Magazín

  8:39
LOS ANGELES - Americké město Los Angeles se rozhodlo poskytnout všem tamním studentům zdarma počítačové tablety iPad. Informoval o tom technologický server The Verge. Tablety mají studentům pomoci při výuce a poskytnout jim nové dovednosti v oblasti informačních technologií.

V první fázi programu, která si vyžádá 30 milionů dolarů (585 milionů Kč) získá tablet již v letošním školním roce zhruba 31 tisíc studentů. Do konce příštího roku by mělo tablet vybavený vzdělávacími aplikacemi bezplatně obdržet všech 640 tisíc studentů v okrese Los Angeles.

ČTĚTE TAKÉ

První fáze se podle úřadů týká studentů vysokých, středních i základních škol. "Zaměřujeme se na děti, které s největší pravděpodobností nemají vlastní počítač, laptop nebo iPad," uvedl jeden z představitelů losangeleského školního okresu.

Interaktivní výuka i lepší organizace výuky

Projekt podle něj odstartovalo poznání, že dnešní pracovníci potřebují znalost počítačů a dalších moderních technologií prakticky ve všech oborech, včetně stavebnictví a automobilového průmyslu.

Tablety navíc umožní zajistit studentům interaktivnější výuku. Studenti a učitelé si budou moci díky iPadům výuku lépe organizovat a přístroje jim rovněž umožní sdílet různé informace a materiály.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!