Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Taxikář s dětmi vyloupil benzinku, brali čokolády

Vrah. (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vrah. (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

KUALA LUMPUR I s manželkou a pěti dětmi včetně mimina se vydal na loupež 49letý Malajsijec. Na čerpací stanici ohrožovali personál meči a noži a nakonec si odnesli cigarety a čokolády, oznámila místní policie.

Jde o "potrhlý" případ, prohlásil velitel policie ve státě Johor na jihu země. Upřesnil, že lupič je řidičem taxi a služebním vozem se v sobotu vydal i na zločineckou výpravu.

"Zatímco jeho žena s miminem čekala v taxíku, muž vzal ostatní čtyři děti do akce. Jedno z nich, osmileté, stálo venku na stráži s mečem v ruce," popsal policista sobotní akci povedené rodinky. "Tři děti doprovodily svého otce do prodejny čerpací stanice, všichni byli vyzbrojeni meči a parangy (dlouhými noži se zahnutými čepelemi); ukradli čtyři krabičky cigaret a několik čokolád," dodal.

Zburcovaná policie se pokusila zloděje zastavit, muž ale kolem sebe máchal svou zbraní a pak se mu podařilo i s taxíkem ujet. Po 15 kilometrech honičky se však strážcům zákona vzdal.

"Zabavili jsme šest mečů, jeden kuchyňský nůž a hůl," vypočítala svou kořist policie, která nakonec ve vazbě nechala jen hlavu rodiny a ostatní propustila.

Vyšetřování ukázalo, že nešlo o první akci zlodějské rodiny. Stejnou pumpu přepadli už v pátek - jejich kořistí byly opět cigarety a potraviny.

,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test
Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet domácí CRP test od Veroval. Jeho pomocí dokážete prověřit, jestli vám v těle řádí virový, nebo bakteriální zánět. Jak testy dopadly? A vyplatí se je pořizovat?