17. května 2011 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Taxikář s dětmi vyloupil benzinku, brali čokolády

Vrah. (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vrah. (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

KUALA LUMPUR I s manželkou a pěti dětmi včetně mimina se vydal na loupež 49letý Malajsijec. Na čerpací stanici ohrožovali personál meči a noži a nakonec si odnesli cigarety a čokolády, oznámila místní policie.

Jde o "potrhlý" případ, prohlásil velitel policie ve státě Johor na jihu země. Upřesnil, že lupič je řidičem taxi a služebním vozem se v sobotu vydal i na zločineckou výpravu.

"Zatímco jeho žena s miminem čekala v taxíku, muž vzal ostatní čtyři děti do akce. Jedno z nich, osmileté, stálo venku na stráži s mečem v ruce," popsal policista sobotní akci povedené rodinky. "Tři děti doprovodily svého otce do prodejny čerpací stanice, všichni byli vyzbrojeni meči a parangy (dlouhými noži se zahnutými čepelemi); ukradli čtyři krabičky cigaret a několik čokolád," dodal.

Zburcovaná policie se pokusila zloděje zastavit, muž ale kolem sebe máchal svou zbraní a pak se mu podařilo i s taxíkem ujet. Po 15 kilometrech honičky se však strážcům zákona vzdal.

"Zabavili jsme šest mečů, jeden kuchyňský nůž a hůl," vypočítala svou kořist policie, která nakonec ve vazbě nechala jen hlavu rodiny a ostatní propustila.

Vyšetřování ukázalo, že nešlo o první akci zlodějské rodiny. Stejnou pumpu přepadli už v pátek - jejich kořistí byly opět cigarety a potraviny.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz