Neděle 5. dubna 2020svátek má Miroslava -1 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Trend v Británii: Muži si nechávají zmenšovat prsa

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Reprofoto

LONDÝN Počet mužů, kteří si v Británii nechávají operativně zmenšit prsa, výrazně roste. Ale je to skutečně důsledek toho, že média věnují tolik pozornosti tělesným nedostatkům mužských celebrit? Žijeme v éře, kdy se časopisy tištěné na lesklém papíře a bulvární listy s chutí vrhají i na ty nejnepatrnější vady na kráse celebrit z řad příslušnic něžného pohlaví, píše server BBC News.

Herečka s váčky pod očima, zpěvačka s neoholeným podpažím, modelka se skvrnou potu na šatech - ty všechny jsou zachycovány, jak mžourají do blesku fotoaparátu paparazziů dokumentujících jejich nedokonalost. Na jejich nedostatky upozorňují na fotografiích červené kroužky a zvětšeniny.

A v posledních letech se stávají takovou obětí i mužské celebrity.
Když fotoaparáty zachytily někdejšího britského premiéra Tonyho Blaira a vůdce opozice Davida Camerona, jak si v létě 2006 užívají slunečních paprsků, tisk od bulvárních plátků po noviny velkého formátu nelenil okomentovat jejich kyprou či pramálo svalnatou hruď.

Všichni muži mají prsní tkáň, někteří z nich ale mají nadměrně velká prsa. Příčin může být několik - od klasických případů gynekomastie (zvětšení prsou u mužů vlivem hormonální nerovnováhy, způsobené různými důvody), po zvětšení prsou nahromaděním tukových zásob na hrudních svalech. Ale ať už jsou příčiny jakékoli, zdá se, že Britům stále více záleží na tom, jak jejich hruď vypadá.

Nejnovější údaje Britské asociace estetických plastických chirurgů (BAAPS) tuto posedlost potvrzují. V roce 2008 provedli chirurgové 323 zákroků zkrášlujících mužskou hruď, což je o závratných 44 procent více než v roce 2007.

,
Premium

ANALÝZA: Ekonomika se hroutí, lidé chudnou

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus je jen posledním článkem v řetězu. Od finanční krize totiž centrální banky umetají trhům cestičku a iluze...

Premium

Šéf BIS: V akci zemřelo několik našich důstojníků, znal jsem je osobně

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Co ho zlákalo ke službě u zpravodajců? Proč dostal cenu George Teneta v CIA? A jaká jsou současná rizika v oblasti...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?
Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet organické kaše a mléka Kendamil. Ty jsou vyrobeny z kvalitního plnotučného mléka a obsahují důležité vitamíny a minerály, které děťátko potřebuje pro správný vývoj a růst. Jak v testu dopadly?