Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ugandští poslanci dostali lekci ohledně pití alkoholu a lehkovážného sexu před nadcházející konferencí Commonwealthu

Magazín

  22:21
Předsedkyně ugandského parlamentu Rebecca Kadagová naléhala na poslance, aby pamatovali na dobré mravy při plánované parlamentní konferenci zemí britského Společenství (Commonwealth). Konkrétně je varovala před „lehkovážným sexem“ s ostatními delegáty, přílišnou konzumací alkoholu a nevhodným stolováním, informoval ve čtvrtek server africanews.com. Konference se bude konat zanedlouho nedaleko ugandské metropole Kampaly.

Rebecca Kadaga - předsedkyně ugandského parlamentu. foto: Reprofoto/Twitter: Rebecca Kadaga

„Když si budete nandávat na talíře, nedávejte si tam příliš, nemíchejte dezerty s masem, ananasy s banány či polévkou. I když budete hladoví, tak při jídle nespěchejte,“ nabádala poslance Kadagová.

Uganda se baví nad spícími ministry. Meditujeme, brání se spáči

Následně připomněla, že několik členek ugandského parlamentu před několika lety po summitu Ugandy a Tanzanie otěhotnělo s tanzanskými delegáty. „Takže neriskujte, nezaplétejte se, může přijít muž z Jamajky a už ho znova neuvidíte. A co se týče mužů, přijede žena z hloubi Pacifiku a už ji nenajdete. Ve všem co budeme dělat, musíme být velice opatrní,“ pokračovala předsedkyně.

Naléhala také na poslance a zaměstnance parlamentu, aby to nepřeháněli s alkoholem. „Pít byste měli doma a měli byste se vyhnout tomu, aby z vás byl alkohol ráno cítit,“ uvedla.

Uganda shání turisty. Nikdo vás nezabije, vítá homosexuály

Její poznámky vzbudily na sociální síti Twitter mnoho reakcí. Někteří uživatelé například uvedli, že její sdělení je směšné a zní jako varování pro školáky, aby se chovali vzorně. Ještě k tomu je podle nich urážlivé pro Jamajčany. Kadagová však svůj proslov bránila s tím, že chování poslanců bude mezinárodní vizitkou jejich země.

Parlamentní konference se bude konat od 22. do 29 . září a zúčastní se jí na 1000 delegátů z 53 členských zemí Společenství, jež volně sdružuje Británii a její bývalé kolonie a dominia.

Autor: