30. dubna 2015 6:19 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

V Číně otevřeli údajně nejdelší skleněný vyhlídkový můstek

V Číně otevřeli údajně nejdelší skleněný vyhlídkový můstek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Číně otevřeli údajně nejdelší skleněný vyhlídkový můstek | foto: Shutterstock

PEKING Údajně nejdelší vyhlídková skleněná lávka na světě byla otevřena v jihozápadní Číně. Sedmadvacetimetrový chodník s panoramatickými vyhlídkami ale není nic pro ty, kdo trpí závratí. Můstek ve tvaru podkovy vybíhá totiž přímo nad údolí.

Kdo se po stezce ve výšce 700 metrů nad zemí projde, má pocit, jako by kráčel vzduchem, napsal britský list Daily Mail. Stezka v Čchungčchingu v národním parku Lungkang prý svou délkou pokořila i skleněný chodník ve Velkém kaňonu v Arizoně, a to o pět metrů. Název chodníku v čínštině znamená „konec mraků“.

Lávka pojme až 200 turistů, ale vedení parku omezilo počet návštěvníků na 30, aby si prý pohodlně užili vyhlídek. Vstupné vyjde na 60 jüanů (asi 240 korun). Návštěvníci mohou strávit na stezce půl hodiny.

Můstek byl prý vybudován tak, aby odolal zemětřesení až o síle osm stupňů a vydržel i tajfuny. Výstavba stála v přepočtu 142 milionů korun.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!