Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 9 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Velký zadek, tělo jako přesýpací hodiny a kypré 15. století? Trenérka na sobě ukazuje ideály krásy napříč věky

„Úzký pas, velký zadek.“ Dokonalým tělem je v roce 2018 podle trenérky Ho právě... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy „Úzký pas, velký zadek.“ Dokonalým tělem je v roce 2018 podle trenérky Ho právě... | foto: Instagram Blogilates.

PRAHA Americká fitness trenérka Cassey Ho zveřejnila na svém instagramovém účtu sérii fotografií svého těla upraveného photoshopem podle dobových ideálů napříč historií. Změny ve tvaru postavy byly drastické, instruktorka se snaží upozornit na to, jak absurdní podle ní je měnit své tělo podle „dokonalých“ postav prezentovaných v médiích.

Úzký pas a veliký zadek, extrémně štíhlá nebo naopak kyprá postava? Ideál ženské krásy se v dějinách několikrát měnil z jednoho extrému do druhého. Americká fitness blogerka a instruktorka Cassey Ho na to upozornila sérií fotografií na instagramu. Svou reálnou postavu photoshopem změnila na dobové ideály „perfektního“ těla 14. století, 20., 50., 90. let minulého století a roku 2018. 

27.listopadu 2018 v 18:21, příspěvek archivován: 13.prosince 2018 v 12:01

Podle zkušeností Ho se ženy snaží držet krok se současnými módními trendy, a tak k ní v současnosti chodí s přáním, že by si chtěly vypracovat například velmi úzký pas a naopak velké hýždě.

Nápad vytvořit takovou sérii fotografií přišel poté, co si Ho uvědomila, že v reálném životě se jako fitness trenérka setkává s mnoha lidmi, kteří se snaží vytvarovat své tělo podle současného trendu „dokonalého“ těla prezentovaného hlavně na sociálních sítích. „Udělala jsem to proto, abych upozornila, jak směšně vypadají všechny typy ideální postavy na jednom člověku, jak divné by bylo pro ženu neustále svou postavu měnit,“ vysvětluje trenérka pro americký server Insider.

„Ideální“ postava v 90. letech a na přelomu století.

Na přelomu devadesátých let a prvních let nového tisíciletí bylo za dokonalé tělo považováno velké poprsí a dlouhé nohy po vzoru modelek Victoria´s Secret. Naopak ještě v devadesátých letech byl „in“ typ velmi hubené postavy. 

Pro devadesátá léta byla modním hitem extrémně štíhlá postava.

Fitness trenérka poukazuje dále na to, že směrem do hlubší minulosti byla ideálem krásy kypřejší postava a silnější boky.

Představou dokonalé postavy z 50. let dvacátého století byly takzvané přesýpací...
Ideál krásy ve 14. - 17. století.

Příspěvky počítačově upravené série fotografií se na instagramovém účtu trenérky líbilo téměř 200 tisícům lidí. Pak však přišel od trenérky další příspěvěk, kde je na snímku již počítačově neupravená. Fotografie nese popisek: Perfektní tělo. Opravdová já.

28.listopadu 2018 v 16:49, příspěvek archivován: 13.prosince 2018 v 12:28

Ho pro server Insider řekla, že se nejdříve obávala, že po sérii svých upravených fotografií se jí už její vlastní tělo nebude líbit. Údajně tomu však bylo naopak. „V těch úpravách jsem to nebyla já. Ve skutečnosti mnohem více preferuji své tělo takové, jaké je teď,“ uvedla.

Představou dokonalé postavy z 50. let dvacátého století byly takzvané přesýpací...
Pro devadesátá léta byla modním hitem extrémně štíhlá postava.
Tereza Štěpařová

Autor

Tereza Štěpařovátereza.steparova@seznam.czČlánky
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

P. Hosek Body Styl: Vestonicka Venuse. 14:28 21.12.2018
F. Houžňák Perfect me = hubená koza. 10:00 15.12.2018