1. července 2009 17:22 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Vesnice na Ukrajině se chce nechat přejmenovat po Jacksonovi

Hold zesnulému zpěvákovi chce vzdát ukrajinská vesnice - chce se po něm jmenovat. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hold zesnulému zpěvákovi chce vzdát ukrajinská vesnice - chce se po něm jmenovat. | foto: AFP

KYJEV Obyvatelé ukrajinské vesnice Okťjabrskoje uvažují o tom, že nechají přejmenovat svoji obec po zesnulém americkém zpěvákovi Michaelu Jacksonovi. Fanoušci se už kvůli tomu obrátili na jednoho regionálního zastupitele.

Ves Okťjabrskoje byla pojmenována na počest bolševické Velké říjnové socialistické revoluce. "Je tam hodně fanoušků Michaela Jacksona, chtějí ho udělat nesmrtelným. Postavit mu muzeum a shromáždit sbírku jeho alb," uvedl poslanec zastupitelstva oblasti Záporoží Oleg Kislicin, na něhož se Jacksonovi fanoušci obrátili.

Poslanec uvedl, že jde o velmi chudou oblast, kde byly zavřeny všechny továrny, a tak místní doufají, že by touto cestou přilákali turisty.

Poslancovi poradci už dnes Okťjabrskoje navštívili a s místními debatovali o jejich nápadu. Radní obce Okťjabrskoje by měli o návrhu jednat v srpnu.

Na dotaz ohledně pouta, které někdejšího "krále popu" s ukrajinskou vískou pojí, poslanec odvětil, že svět se globalizuje. "Nejsem jeho fanoušek, ale uznávám jeho dílo. Měl železnou vůli zvítězit," dodal.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz