Pátek 30. září 2022, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vesnice na Ukrajině se chce nechat přejmenovat po Jacksonovi

Magazín

  17:22
KYJEV - Obyvatelé ukrajinské vesnice Okťjabrskoje uvažují o tom, že nechají přejmenovat svoji obec po zesnulém americkém zpěvákovi Michaelu Jacksonovi. Fanoušci se už kvůli tomu obrátili na jednoho regionálního zastupitele.

Hold zesnulému zpěvákovi chce vzdát ukrajinská vesnice - chce se po něm jmenovat. foto: AFP

Ves Okťjabrskoje byla pojmenována na počest bolševické Velké říjnové socialistické revoluce. "Je tam hodně fanoušků Michaela Jacksona, chtějí ho udělat nesmrtelným. Postavit mu muzeum a shromáždit sbírku jeho alb," uvedl poslanec zastupitelstva oblasti Záporoží Oleg Kislicin, na něhož se Jacksonovi fanoušci obrátili.

Poslanec uvedl, že jde o velmi chudou oblast, kde byly zavřeny všechny továrny, a tak místní doufají, že by touto cestou přilákali turisty.

Poslancovi poradci už dnes Okťjabrskoje navštívili a s místními debatovali o jejich nápadu. Radní obce Okťjabrskoje by měli o návrhu jednat v srpnu.

Na dotaz ohledně pouta, které někdejšího "krále popu" s ukrajinskou vískou pojí, poslanec odvětil, že svět se globalizuje. "Nejsem jeho fanoušek, ale uznávám jeho dílo. Měl železnou vůli zvítězit," dodal.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat