Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

VIDEO: Udržuj odstup. Umývej si ruce. Policisté v plné polní a při taneční hudbě šíří osvětu proti koronaviru

Policie ČR při #CoronaVirusDanceChallenge foto: Facebook Policie ČR

Praha - Česká policie natočila video, ve kterém zábavnou formou připomíná základní pravidla chování v koronavirové karanténě. Dvojice policistů v „plné zbroji“ a se služebním SUV za zády na videu poskakuje v rytmu taneční hudby. Policie dílko zveřejnila na sociálních sítích a připojila ho k populární taneční výzvě, díky níž se po internetu šíří osvěta proti šíření koronaviru.
  13:33

Policisté v černých uniformách a se zcela zakrytými obličeji svými gesty a tanečními pohyby ve videu ukazují, že je potřeba dbát na správnou hygienu rukou, dodržovat při kontaktu s ostatními lidmi bezpečnou vzdálenost a se špinavýma rukama se nedotýkat obličeje. 

Zároveň se k tomu objevují titulky v češtině a angličtině: Udržuj odstup, Umývej si ruce, Nedotýkej se obličeje a Zatanči. 

Video na facebookovém profilu policistů má už teď statisíce zhlédnutí.

V popisku videa pak policisté zmiňují heslo #jsmevtomspolecne, které nyní koluje po sociálních sítích. Lidé pod ním sdílejí například své fotografie v rouškách a navzájem se v dobách koronavirové pandemie povzbuzují.

Do taneční výzvy #CoronaVirusDanceChallenge se po celém světě zapojují policisté, lékaři, ale i influenceři. V českém prostředí se do výzvy připojili třeba i řidiči, kteří autobusy přivážejí Čechy ze zahraničí zpátky domů. Jejich video sdílel na twitterovém profilu ministr vnitra Jan Hamáček. 

Autor: