15. července 2011 21:34 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Výhra 4,5 milardy korun narušila manželům klidný spánek

Mince - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mince - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

POLMONT (BRITÁNIE) Chatrné zdraví manželského páru notně pocuchala astronomická výhra 161 milionů liber (4,5 miliardy korun), kterou v úterý vyhrál v loterii. Jedná se o nejvyšší výhru v historii evropské loterie EuroMillions. Pár prostých lidí se tak náhle dostal mezi 140 nejbohatších Britů.

Manželé ze skotského Polmontu, kteří jsou spolu 30 let a mají chatrné zdraví, neskrývali své dojetí a radost. "Byli jsme tak otřeseni, měli jsme tolik adrenalinu, že jsme nemohli spát," řekla 55letá zdravotní sestra Chris Weirová, která žije s rodinou ve skromném domku v pobřežním městě Largs.

S 64letým manželem, bývalým kameramanem, Colinem ujistili novináře, že se s utrácením peněz nebudou unáhlovat. Ale již počítají s tím, že si koupí nový dům a dva další domy pro své syny ve věku 22 a 24 let; také uvažují o pořízení nového auta.

Ale jejich největším přáním je cestovat, hlavně do Španělska, aby viděli fotbalový klub FC Barcelona. Loterie EuroMillions vznikla v roce 2004 a kromě Británie se hraje také ve Francii, Španělsku, Irsku, Portugalsku, Rakousku, Švýcarsku, Belgii a Lucembursku.

Dvakrát týdně nabízí hru 200 milionům obyvatel těchto devíti zemí. Každého tahu se prý účastní nejméně 20 milionů lidí.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz