Středa 28. února 2024, svátek má Lumír
130 let

Lidovky.cz

Mladý Youtuber tvrdil, že střela přes tlustou encyklopedii neprojde. Přítelkyně ho zabila

Magazín

  6:00
NEW YORK / PRAHA - Mladý youtuber Pedro Ruiz III. přesvědčil svoji přítelkyni, aby ho střelila do hrudníku. Střelu měla zastavit tlustý svazek encyklopedie, kterou mladík držel před svým tělem. Ukázalo se, že to nebyl „neprůstřelný“ plán.

Pedro Ruiz III s přítelkyní. foto: youtube.com

Podle serveru The Washington Post (WaPo) měl Pedro Ruiz III. z americké Minnesoty strávit značný čas přesvědčováním své devatenáctileté přítelkyně k tomu, aby na něj vystřelila z pistole.

Měl to prý již jednou „ozkoušené“. Dříve prý střelil do podobné knihy a střela jí neprošla, píše WaPo.

V pondělí se tedy pár rozhodl celý kousek natočit a následně video umístit na server YouTube. „Chtěli slávu,“ řekli WaPo příbuzní chlapce. Pár, který má tříletou dceru, založil kanál na YouTube před třemi měsíci. Běžně se jednalo například o „pranková“ videa, kde na sebe pár vymýšlel různé vtípky.

V krutém světě youtuberů ale musejí jít občas autoři za hranu, aby nabrali co nejvíce odběratelů. Střelba směrem na hrudník měla právě rozšířit počet fanoušků. „Chceme více sledujících,“ citovala Ruize jeho teta.

Zlatý Desert Eagle

Pár se tedy rozhodl natočit toto průlomové video. K chlapcově smůle ale dívka byla ozbrojena zlatou verzí poloautomatické pistole Desert Eagle modelu Mark XIX v ráži .50 AE (Action Express), v současnosti vyráběné společností Magnum Research. Jedná se o velmi těžkou a velkou pistoli, přičemž zlatá .50 AE je jednou z největších pistolí na světě. Má ale zásobník jen na sedm nábojů. Používá se i k lovení divoké zvěře, kvůli značnému zpětnému rázu ale „není pro všechny“.

Dívka poté na chlapce vystřelila ze vzdálenosti zhruba 30 centimetrů od jeho hrudníku. Střela vyslaná z pistole Desert Eagle tohoto typu se při vystřelení pohybuje rychlostí zhruba 450 metrů za sekundu. Jedná se o jednu z nejsilnějších poloautomatických pistolí na světě. Střela prolétla knihou a vletěla chlapci přímo do hrudníku.

Přestože se ho snažili záchranáři oživit, veškeré pokusy byly marné a na místě zemřel. „Všichni plakali,“ sdělil soused Wayne Cameron.

V současnosti matka samoživitelka, která na Ruize vystřelila, byla policií zadržena a ve středu obviněna ze zabití. Následně byla propuštěna na kauci 7000 dolarů. Pokud bude odsouzena, hrozí jí až 10 let za mřížemi.

Autor:

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...