7. srpna 2009 11:16 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Zaměstnanci Burger Kingu vykázali bosé batole, pak se omluvili

Zástupci společností AmRest a Burger King | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zástupci společností AmRest a Burger King | foto: Lucie VadlejchováLidovky.cz

ST.LOUIS Zaměstnanci pobočky restaurace Burger King v americkém státu Missouri vzali předpis, že nesmějí obsluhovat hosty, kteří přijdou bez košile nebo bosi, příliš vážně. Matku, která do restaurace přinesla šestiměsíční miminko bez botiček, požádali, ať odejde. Burger King svoji chybu uznal a omluvil se, napsala agentura AP.

Jennifer Frederichová se chtěla v pobočce Burger King na předměstí St. Louis najíst v neděli. Domnívala se, že na její šestiměsíční dcerku Kylie se povinnost nosit v restauraci boty nevztahuje, protože holčička nechodí, ani neleze, a tak není pravděpodobné, že by si nožičky zašpinila.

Zaměstnanci Burger Kingu byli ale opačného názoru a tvrdili, že matka s bosým dítětem porušuje zdravotní předpisy a požádali ji, ať jde pryč.

Ve čtvrtek Burger King vydal prohlášení, v němž naznačil, že jeho
zaměstnanci vzali předpis ohledně povinnosti nosit v restauraci boty a košili příliš vážně, a čeká je kvůli tomu školení. Majitel pobočky se také omluvil Frederichové za přílišnou horlivost svých podřízených.

Společnost Burger King má 11.800 restaurací po celém světě. Hamburgery prodává i v Česku.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!