25. října 2014 6:15 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Mladá žena malovala graffiti v národním parku v USA. Prozradil ji blog

Graffiti v národním parku v USA podepsané „Creepytings“. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Graffiti v národním parku v USA podepsané „Creepytings“. | foto: nationalparkstraveler.comReprofoto

SEATTLE Internetový blog a vlastní ješitnost přivedly americkou policii na stopu ženy, která je stíhána za vandalismus poté, co v národních parcích v západní části USA vytvořila několik graffiti.

Fotografie, kterou má nyní k dispozici policie stejně jako Správa národních parků, zobrazuje mladou „umělkyni“, která dokončuje akrylovou kresbu ženy kouřící cigaretu v utažském národním parku Canyonlands letos v červnu.

Další „díla“, která jsou všechna podepsaná „Creepytings“ a datovaná 2014, představují například ženu s modrými vlasy u oregonského Kráterového jezera či holohlavého muže, kterému z úst leze had v Yosemitském národním parku.

Trvalé škody

Žena, kterou zatím policie nezadržela, je podezřelá z vandalismu v nejméně deseti amerických národních parcích včetně arizonského Velkého kaňonu či kalifornského Národního parku Joshua Tree. Akrylem namalované graffiti může způsobit trvalé škody.

Vandalismus je v USA federálním přestupkem, za který hrozí až rok vězení a pokuta 5000 dolarů (asi 110 tisíc korun). Podle vyhodnocení toho, na jakém místě jsou obrázky namalované, ale může být tento čin přehodnocen na těžký zločin s podstatně vyšší sazbou.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!