Neděle 7. srpna 2022, svátek má Lada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Žralok z hotelu v Dubaji je zpět v moři. Vedení ustoupilo ekologům

Magazín

  15:53
DUBAJ - Hlavní atrakce a lákadlo luxusního dubajského hotelu Atlantis - žralok velrybí - už nepluje ve svém akváriu. Vedení hotelu ustoupilo ekologům a po roce a půl se rozhodlo čtyřmetrovou parybu pustit zpět do oceánu.

Akvárium dubajského hotelu Atlantis je bez žraloka velrybího. Vedení podlehlo ekologům a vypustilo ho do moře.

Samice žraloka velrybího byla před vypuštěním do vod Perského zálivu označkována, aby její příští osudy bylo možné dále sledovat.

Ulovena byla v roce 2008 a její umístění do hotelového akvária vyvolalo okamžitou reakci mezi ekology. Žralok velrybí patří mezi ohrožené druhy a dubajský tisk poukazoval na nepřiměřeně luxusní atrakci v Atlantisu.

Hotel je v provozu od podzimu 2008 a žralok plul spolu s dalšími vodními živočichy v akváriu, na něž je výhled přímo z pokojů. Vedení hotelu od počátku tvrdilo, že pro žraloka bylo umístění do akvária výhrou, protože byl odchycen u pobřeží ve chvíli, kdy byl naprosto vyčerpaný. Hoteloví zaměstnanci ale říkají, že vedení počítalo s umístěním žraloka do akvária od samého počátku.

Ubytování v nejatraktivnějších apartmánech Atlantisu přijde v přepočtu na víc než 400.000 korun. V pokojích jsou průhledy do akvária s 11 miliony litry vody přiváděné z Perského zálivu a s 65.000 mořskými živočichy.

Autoři: ,

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat