Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čeští řidiči sednou za volant i s otravou alkoholem

Zdraví

  12:40
MALÁ SKÁLA - Čtyři promile znamenají velmi hlubokou opilost, při níž většina lidí upadá do bezvědomí a hrozí jim smrt z otravy alkoholem. V Čechách však tento stav řidičům nezabrání sednout za volant. Příkladem by mohl jít čtyřiadvacetiletý motocyklista z Jablonecka, který řídil svoji motorku Simson s 4,27 promile alkoholu v dechu.
alkohol, řidič, opilý, opilost

alkohol, řidič, opilý, opilost foto: Shutterstock

Opilému motocyklistovi, který se lehce zranil, hrozí za ohrožení pod vlivem návykové látky a za řízení bez oprávnění až jeden rok vězení. "Neprojel zatáčkou, dostal se mimo silnici a tam svým strojem Simson přerazil kamenný patník. Na hlavě neměl přilbu," řekla jablonecká policejní mluvčí Ludmila Knopová.

Mladík byl na severu Čech sice letošním rekordem, statistiky však zaznamenávají i mnohem opilejší řidiče.

U Lomnice nad Popelkou havaroval na jaře 2005 řidič s fekálním vozem V3S a policisté mu naměřili v dechu téměř osm promile alkoholu. Předtím policisté odhalili řidiče osobního auta s 3,95 promile a v dalším případě havaroval na okraji Semil motorista v osobní autě s téměř pěti promile.

Letos v dubnu se na Českolipsku opil dvacetiletý muž tak, že ráno nezvládl dechovou zkoušku na alkohol. Mladík nedokázal v Novém Boru vyhovět pokynu, ať osm vteřin plynule dýchá do přístroje na zjišťování alkoholu. Předtím narazil do vozidla městské policie.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!