Sobota 8. května 2021Den vítězství 14 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Francouzská aplikace tvrdí, že dokáže ovlivnit pohlaví dítěte. Skrze stravovací režim a ovulaci

Těhotná žena - ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Těhotná žena - ilustrační | foto: Shutterstock

PAŘÍŽ Francouzská aplikace MyBuBelly slibuje, že rodičům umožní ještě před početím vybrat si pohlaví dítěte. Budoucí matce podle její autorky Sandry Ifrahové stačí, aby dodržovala určitý stravovací režim a sledovala ovulaci. Kontroverzní metodu pomohli této pařížské matce vyvinout gynekologové, sexuologové, výživoví specialisté a pediatři. Někteří kritici z řad odborníků ji ale označují za šarlatánství. Ifrahová však tvrdí, že systém z 90 procent funguje.

„Snaha ovlivnit pohlaví dítěte je stará jako svět sám. Existovala ve všech obdobích a ve všech kulturách,“ řekl deníku Le Parisien psychoanalytik a psychiatr Serge Hefez. Připomněl, že podle lidových pověr vede k početí chlapce třeba ženský orgasmus a hluboký průnik penisu a k početí dívky deštivé počasí či konzumace dělohy samice králíka.

Ifrahová podle francouzských médií zkombinovala dvě vědecky ověřené metody. Jedna, americká z 60. let minulého století, hovoří o vhodných obdobích cyklu pro početí dítěte kýženého pohlaví. Druhá, francouzská, sází na určitý stravovací režim.

„Vycházíme z vědecky prokázaného principu, že pokud je vagína kyselejší, je snadnější průchod spermie nesoucí odolnější chromozom X, a počato bude děvče. Naopak zásadité prostředí usnadňuje průchod spermie nesoucí chromozom Y a na svět přijde chlapec,“ vysvětlila gynekoložka Véronique Biedová-Damonová, která pomohla aplikaci vyvinout.

‚Vápník a hořčík zajistí početí dívky‘

Metoda tak částečně spočívá v jídelníčku. „Vybrali jsme potraviny, které jsou v závislosti na přání, zda se má narodit holčička, nebo chlapec, okyselující nebo které vytvářejí zásadité prostředí,“ dodal nutriční specialista Raphaël Gruman. K početí dívky tak podle něj napomáhají potraviny obsahující vápník a hořčík, k početí chlapce sodík a draslík.

Žena, který by ráda holčičku, by například měla pít hodně mléka a minerálek bohatých na vápník, ale vyhýbat se kávě, čaji, ovocným džusům, čokoládě a alkoholu. Může si dopřávat všechny mléčné výrobky kromě zrajících sýrů, vejce, maximálně 130 gramů masa nebo ryb denně, určité druhy zeleniny a ovoce. Pokud se má narodit chlapec, může budoucí matka pít kávu, čaj, džusy, pivo, víno, ovšem musí z jídelníčku vyřadit mléčné výrobky. Maso a ryby smí bez omezení, ovšem žádné uzeniny. Dovoleny jsou veškeré druhy ovoce a zeleniny, ale ne ořechy.

Poté se podle Biedové-Damonové dostává do hry datum pohlavního styku. Pokud je „cílem“ chlapec, je třeba milování naplánovat na den, kdy žena ovuluje, a pokud si pár přeje dívku, je třeba se snažit dva až tři dny předem.

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

Primář Žilní kliniky Ota Schütz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!