Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Kam v Praze k vodě? Nejčistší je Motolský rybník a Divoká Šárka

Zdraví

  7:00
Kromě rybníku Šeberák, kde se začaly vyskytovat zdraví škodlivé sinice, je voda na všech pražských přírodních koupalištích vhodná ke koupání. Snížená průhlednost je na Hostivařské přehradě a v nádrži Džbán, i tady se ale lidé koupat mohou. Zcela nezávadná je voda v Motolském rybníku a v Divoké Šárce. Informovala o tom Petra Ševčíková z pražské hygienické stanice.

Jedno z nejkrásnějších pražských koupališť - Divoká Šárka foto: MAFRA: Vlček František Lidovky.cz

"Zvýšený výskyt sinic v Šeberáku by mohl u některých vnímavých jedinců vyvolat zdravotní obtíže, proto doporučujeme se po koupání osprchovat. Ručníkem se otíráme až po sprchování, aby se při otírání buňky sinic nerozbily a toxiny se nevylily na pokožku," uvedla Ševčíková.

Nejbezpečnější je vyrazit na Motol nebo na Divokou Šárku

Zelenější voda je na Hostivařské přehradě a v nádrži Džbán. "Voda zde je nezávadná, ale přítomné mikroskopické organismy snižují její průhlednost. Také tady je vhodné se po koupání osprchovat," uvedla hygienička.

Nejlepší koupání bude o nadcházejícím víkendu v Motolském rybníku a v betonové nádrži Divoká Šárka, kde je voda zcela nezávadná a vhodná ke koupání.

Kvalita vody je sledována v letních měsících nejméně jednou za 14 dní, informace zveřejňuje hygienická stanice na svém webu. Jen když se v koupalištích rozmnoží zdraví nebezpečné sinice, je kontrola častější.

Pražská koupaliště

 • Divoká Šárka nabízí dva bazény, brouzdaliště, skluzavky, tobogán, trampolínu a příležitost sportovního vyžití. Areál se nachází v šáreckém údolí a láká také na příznivou cenu 70 Kč.
 • Vodní nádrž Džbán je přístupná už za 30 až 50 Kč. Blízkost přírodní rezervace Divoká Šárka zaručuje krásné přírodní prostředí.
 • Hostivařská přehrada je oblíbená díky klidné lokalitě i nudistické pláži. Vstupné stojí 60 Kč, o víkendu o 10 Kč víc.
 • Rybník Šeberák bude vyhovovat těm, kteří netrpí alergiemi a tudíž je neohrozí sinice. Areál v pražských Kunraticích je přístupný za 70 Kč.
 • Žluté lázně na podolském nábřeží umožní návštěvníkům relaxovat všemi možnými způsoby. Mimo opalování a koupání si tu můžete zasportovat - zahrát si třeba stolní tenis, volejbal nebo nohejbal. Vstup vyjde na 80 Kč.
 • Motolský rybník se vstupným 50 Kč se může pochlubit dobrou kvalitou vody, písčitým dnem, několika sportovišti i nuda pláží.
 • Koupaliště Petynka ve Střešovicích láká na vybavený areál, do kterého patří střešní pláž, tobogán nebo dětské hřiště. Cena je 150 Kč.
 • Koupaliště Stírka se vstupem za 130 Kč vyniká mimo širokou škálu sportovišť i nabídkou relaxačních aktivit, třeba masáží, sauny i nehtového studia. Nachází se v pražských Kobylisích nedaleko metra.
 • Čakovice otvírají své koupaliště jen v letních měsících. Za 80 Kč se dostanete do areálu s tobogánem a dvěma bazény.
 • Koupaliště Pražačka se chlubí vyhřívaným bazénem i výhledem na Prahu. Žižkovský bazén je přístupný za 110 Kč.
 • Podolí je nejspíš nejpopulárnější plaveckou destinací v Praze. Standartní cena je 160 Kč, v nabídce jsou dva venkovní bazény a široký výběr doplňkových služeb.
 • Plavecký areál Eden v Praze 10 bude vyhovovat milovníkům sportu i rodičům s dětmi. Celodenní vstupenka přijde na 160 Kč.
Autoři:

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie
eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...