18. prosince 2018 12:38 Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Nenaočkovala svého syna, ten dostal černý kašel. ‚Antivakcínové‘ ženy by neměly mít děti, kritizují ji na internetu

Spící miminko. (Ilustrační foto.) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spící miminko. (Ilustrační foto.) | foto: Shutterstock

PRAHA Neznámá žena na sociálních sítích sdílela příspěvek, ve kterém informuje, že její dvouměsíční syn je právě hospitalizován v nemocnici s černým kašlem. Zároveň uvedla, že je odpůrkyní vakcín. Podle lékařů se dítě nakazilo od své neočkované sestry. Na ženu se na sociálních sítích strhla vlna kritika za to, že nedokázala ochránit své dítě.

Na straně matky stojí odpůrkyně očkování, které tvrdí, že ženu lékaři oklamali. Informoval o tom server Mail Online.

Poté, co se neznámá žena s problémem svěřila na sociálních síti, strhla se na ni vlna kritiky za to, že nedokázala uchránit své dítě před nemocí, které se dá očkováním předejít. Zároveň však reagovalo několik „antivakcínových“ matek, které ji přesvědčují o tom, že byla lékaři oklamána, když jí tvrdí, že syna nakazila jeho neočkovaná sestra.

Mezi reagujícími komentáři zaznívala kritika matek, které své děti nenechají proti černému kašli očkovat, jeden z komentářů dokonce navrhuje, aby byly matky, které neočkují své dítě, podle zákona finančně stíhány za to, že šíří nemoc, které se dá vakcinací snadno předejít.

„Všichni chceme pro své děti dělat jen to nejlepší. Jsem matkou, která neočkuje,“ napsala matka ve svém příspěvku na sociálních sítích, který byl zanedlouho zveřejněn na webu Bored Panda.

Černý kašel je dýchací onemocnění, které způsobuje velmi dávivý kašel. Dá se mu jednoduše předejít vakcínou. Děti, které prodělají černý kašel, mohou dostat zápal plic, mají problémy s dýcháním a v krajním případě také mohou zemřít. Tím, že matka neočkuje své dítě, nejenže jej ohrožuje, ale zároveň tím uvádí do nebezpečí okolí, které s dítětem přijde do styku, uvedl The Daily Mail.

Tereza Štěpařová

Autor

Tereza Štěpařovátereza.steparova@seznam.czČlánky