Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Omlazení zlatem. Drahý kov zlepšuje strukturu pokožky

Zdraví

  11:00
Moderní omlazující metody stále více dohánějí klasickou chirurgii. Mohou se navíc pochlubit okamžitým efektem a téměř nulovou rekonvalescencí. Jednou z nich omlazení za pomoci zlatem, přesněji řečeno zlatými nitěmi.

Plastická chirurgie - ilustrační foto: Shutterstock

Zlato bylo známo pro široké spektrum využití už mnoho let před naším letopočtem. Jeho omlazující efekt využívali již staří Číňané, kteří si plátky zlata přikládali na pokožku obličeje. Indové zase ze zlata vyráběly vzácné ajurvédské léky. V moderní estetické medicíně má nyní zlato využití v antiagingové metodě zvané GoldLift, při níž jsou do podkoží v určité oblasti aplikovány nitě z 24karátového zlata.

Češi se častěji uchylují k plastikám. Nepočítají ale s komplikacemi

Metoda se provádí za pomoci velmi slabých nití o průměru menším než 0,1 mm. Ty se do pokožky aplikují do tvaru sítě, jež není běžným okem viditelná, a to prostřednictvím speciálních netraumatických kanyl. Dochází pak k redukci vrásek, pokožka je výrazně zpevněna a omlazena. Zlato v kůži vylučuje tzv. alkalické ionty, které zrychlují metabolismus a čistí kapiláry.

To má za následek zlepšení kvality pleti nejen na obličeji, krku či dekoltu, ale také v oblasti podpaží, vnitřní straně stehen nebo břicha. „Oproti ostatním liftingovým metodám mají zlaté nitě nejdéle trvající omlazující efekt, a to až deset let. Kromě jiného zlato zesiluje přítok krve k pojivovým tkáním, čímž napomáhá k lepšímu okysličení a přísunu výživových látek,“ uvedla dermatoložka Olga Shalamová.

Autor:
Témata: zlato, Pokožka

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!