Sobota 26. listopadu 2022, svátek má Artur
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Při policejní akci v Africe bylo zabaveno 420 tun ilegálních léků

Zdraví

  6:23
LYON - Při letošní rozsáhlé mezinárodní policejní akci v západní Africe bylo zabaveno více než 420 tun ilegálních léčiv v celkové hodnotě 18,5 milionu eur (483 milionů korun). Ve své centrále ve francouzském Lyonu o tom dnes informovala mezinárodní policejní organizace Interpol.

Léky (ilsutační foto) foto: Shutterstock

Operace koordinovaná Interpolem proběhla mezi 15. květnem a 17. červnem. Zapojilo se do ní 1150 policistů, celníků a pracovníků zdravotnických úřadů sedmi zemí: Beninu, Burkina Fasa, Mali, Nigérie, Nigeru, Pobřeží slonoviny a Toga.

Vyšetřovatelé při zásazích našli 41 milionů tablet a 13 000 krabic s nelegálním farmaceutickým a zdravotnickým zbožím. Byla mezi ním především antibiotika a léky proti malárii a proti bolesti. Trestní stíhání bylo v této souvislosti zahájeno proti 150 osobám, z nichž část byla zatčena.

„Akce, jako byla tato operace, mají za cíl nejen chránit veřejnost před produkty, které mohou ohrozit zdraví, ale také zlikvidovat tajné sítě, jež jsou často spojené i s jinými formami závažné kriminality,“ uvedl podle agentury AFP výkonný ředitel Interpolu Tim Morris v prohlášení, které organizace zveřejnila.

Autor:

Pronájem skladu, 242 m2, Krnov, ul. Hlubčická
Pronájem skladu, 242 m2, Krnov, ul. Hlubčická

Hlubčická, Krnov - Pod Bezručovým vrchem, okres Bruntál
15 730 Kč/měsíc

Mohlo by vás zajímat