Základním cílem půstu je odstranit toxiny, což zvyšuje imunitu, říká trenér Půstu pro zdraví

Premium

Půst (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

  5:00
Vladimír Popov je propagátorem půstů u nás. Nejen že půsty sám pravidelně praktikuje, ale učí i zájemce, jak na to. Získal dokonce certifikát trenéra německé lékařské metodiky Půstu pro zdraví a provozuje v tuzemsku Centrum řízené regenerace.

Celý článek je jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit

Vladimír Popov

Lidovky.cz: Jak jste se vy sám dostal k půstu a k tomu, že ho propagujete?
Dlouhodobě se zajímám o zdraví, a tak jsem se přirozeně dostal i k půstům. Těch je více druhů. Existují speciální lékařské metodiky půstů, používané k léčení – v Německu, Rusku, USA. Začal jsem více zkoumat, až jsem se stal trenérem německého Půstu pro zdraví, který má tradici více než 100 let. Na jeho základě v Německu funguje více než deset klinik.

Lidovky.cz: Co obnáší být trenérem podle německé metodiky?
Německá lékařská společnost pro léčebné půsty a výživu zastřešuje doplňkové vzdělání lékařů a také certifikovaných trenérů. Ti jsou oprávněni řídit léčebné a kondiční půsty. My jsme s kolegyní v roce 2013 jako jediní z České republiky získali toto vzdělání a jsme oprávněni bezpečně a úspěšně provádět Půstem pro zdraví. Nabízíme ho v Centru řízené regenerace, kde učíme i jiné regenerační metody.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

99
Předplatit
Flexibilní, bez závazků
Automatické obnovování

Roční

989
Předplatit
Nejlepší poměr cena/výkon
Ušetříte 17%

Dvouleté

1 889
Předplatit
Nejvýhodnější
Ušetříte 20%

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.