Sobota 4. dubna 2020svátek má Ivana 1 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Výlety, cvičení nebo farmářské trhy – začaly Brněnské dny pro zdraví

Brno | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brno | foto: Shutterstock

BRNO Stovky lidí přilákal Festival zdraví a pohody u hotelu Santon na Brněnské přehradě. Ten v sobotu oficiálně zahájil 18. ročník Brněnských dnů pro zdraví, které potrvají do 7. října. Pro děti i dospělé je naplánováno 85 různých akcí, které mají za cíl propagovat zdravý životní styl a hlavně pohyb.

Lidé přišli nakupovat na farmářské, bylinkové, cereální a olejninové tržiště. "Děti se tu mohou mazlit se psy, protože tu máme canisterapii. Vystavujeme také produkty pro zdravou výživu, které lze ochutnat, lidé si mohou nechat poradit co a jak zdravě vařit," uvedla mluvčí OREA Wellness Hotelu Santon Eva Lavičková.

Několik dalších akcí je zaměřeno na pohyb, zájemci se mohou projet na kole okolo přehrady nebo vyzkoušet kurz jógy či tai-či. Pro účastníky festivalu je otevřen i hrad Veveří.

Dny pro zdraví nabízí také několik organizovaných výletů do okolí Brna, příští sobotu je na programu již tradiční akce Koulení kola z Lednice do Brna. Pohyb je jedním z hlavních témat celého týdne. Návštěvníci získají spoustu tipů, jak v Brně sportovat.

Dny se taktéž hodně zaměřují na seniory, protože letošní rok je Evropským rokem aktivního stárnutí. "Jsou pro ně připraveny vhodné pohybové aktivity, trénink paměti či beseda o vhodné výživě ve starším věku," uvedl Ivana Draholová z Kanceláře Brno - Zdravé město. Kompletní program všech akcí najdete na www.zdravemesto.brno.cz.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....