Úterý 17. května 2022, svátek má Aneta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Výlety, cvičení nebo farmářské trhy – začaly Brněnské dny pro zdraví

Zdraví

  7:00
BRNO - Stovky lidí přilákal Festival zdraví a pohody u hotelu Santon na Brněnské přehradě. Ten v sobotu oficiálně zahájil 18. ročník Brněnských dnů pro zdraví, které potrvají do 7. října. Pro děti i dospělé je naplánováno 85 různých akcí, které mají za cíl propagovat zdravý životní styl a hlavně pohyb.

Lidé přišli nakupovat na farmářské, bylinkové, cereální a olejninové tržiště. "Děti se tu mohou mazlit se psy, protože tu máme canisterapii. Vystavujeme také produkty pro zdravou výživu, které lze ochutnat, lidé si mohou nechat poradit co a jak zdravě vařit," uvedla mluvčí OREA Wellness Hotelu Santon Eva Lavičková.

Několik dalších akcí je zaměřeno na pohyb, zájemci se mohou projet na kole okolo přehrady nebo vyzkoušet kurz jógy či tai-či. Pro účastníky festivalu je otevřen i hrad Veveří.

Dny pro zdraví nabízí také několik organizovaných výletů do okolí Brna, příští sobotu je na programu již tradiční akce Koulení kola z Lednice do Brna. Pohyb je jedním z hlavních témat celého týdne. Návštěvníci získají spoustu tipů, jak v Brně sportovat.

Dny se taktéž hodně zaměřují na seniory, protože letošní rok je Evropským rokem aktivního stárnutí. "Jsou pro ně připraveny vhodné pohybové aktivity, trénink paměti či beseda o vhodné výživě ve starším věku," uvedl Ivana Draholová z Kanceláře Brno - Zdravé město. Kompletní program všech akcí najdete na www.zdravemesto.brno.cz.

Autoři: ,

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!