Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zvětšení pozadí je v Americe hitem. Češky zatím váhají

Zdraví

  7:41
Velký zadek přestává být handicapem. Zvětšení pozadí pomocí implantátů se vyšplhalo na žebříček nejžádanějších plastických operací Spojených států. Češky zatím trend nenásledují.

Zadek (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Světové hvězdy showbyznysu jako Kim Kardashianová, Jennifer Lopezová, Meghan Trainorová se pyšní velkým zadečkem. A Amerika je následuje. Americká společnost plastických chirurgů ve své roční statistice totiž uvedla, že se počet operací prováděných na pozadí (konkrétně jejich zvětšení) zvýšil z 942 na 1863.

Modelka Erbová si nechala zvednout poprsí, plastiku podstoupila už potřetí

Zatímco silkonová prsa Češky před lety uchvátila stejně jako Američanky, těžko soudit, jestli zadečkový trend dorazí přes oceán i k nám do Evropy. „Zatím se tak neděje,“ říká vedoucí lékař Perfect Clinic Roman Kufa a dodává, že jeho klinika provede do deseti takových operací do roka, zatímco u prsou se blíží počty osmdesátinásobku. Pokud bychom se drželi neoficiálních odhadů celkových čísel v Čechách, zvětší se ročně prsa asi pětitisícům Češek. „Prudký nárůst ani nečekám. Pokud se do toho nevloží muži „dolňáci“, kterým by se tahle operace mohla zamlouvat,“ říká Kufa.

Proč Češky váhají?

„Zatímco hispánky a afroameričanky považují kulaté velké zadečky za atribut ideálu krásy, bělošky se s tímto viděním neztotožňují. Neuvidíte je proto za tímto účelem ani v ordinacích amerických plastických chirurgů,“ vysvětluje plastický chirurg Zdeněk Pros.

„Samotná operace je jedna věc. Druhá věc je, jak budou hýždě vypadat za několik let. Gravitací dochází k povolení kůže a k tomu je tato partie vystavena velké zátěži. Implantát se pohybuje, může se posunout, hýždě pak změní svůj tvar a je nutná reoperace,“ uzavírá Kufa.

Češi se častěji uchylují k plastikám. Nepočítají ale s komplikacemi

Technicky nepatří tato operace k těm rizikovým. Horší je rekonvalescence, která znamená diskomfort pro pacienta. Dva týdny se nesmí na operované partii sedět, spát lze jen na břiše a pohyb je zkrátka značně omezen. Nicméně udělat líbivý kulatý zadeček je skutečně možné. „Slouží k tomu implantační metoda podobně jako u augmentace prsou. Používají se stejné silikonové implantáty různých velikostí, jen jinak tvarované nebo vlastní tuk,“ podotýká Pros.

Tuk nebo implantát?

U implantátu jde o trvalý efekt, u tuku se zákrok musí několikrát opakovat, protože přenesené tukové buňky nedokážou získat cévní zásobení a mají tendenci se vstřebat. Navíc tuku je třeba pro hýždě poměrně velké množství, a to je u štíhlých osob, které mají k plochému zadečku sklon, často problém. Silikonový implantát znamená sice cizí materiál pro organismus, ale bezprostřední výsledek je při dodržení správného operačního postupu efektní.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Hledáme 50 testerek: Vyzkoušejte s námi českou kosmetiku Linteo Baby
Hledáme 50 testerek: Vyzkoušejte s námi českou kosmetiku Linteo Baby

Hledáme 50 maminek, které se svými děťátky vyzkouší přírodní dětskou kosmetiku a vlhčené ubrousky Linteo Baby. Šance testovat je vysoká, stačí se...

Mohlo by vás zajímat