Sparta otočila zápas s tonoucím týmem

ZÁPAS KOLA

PRAHA Jako souboj tápajících týmů se dal označit duel mezi Spartou a Českými Budějovicemi. Oba kluby totiž získaly v posledních deseti kolech hokejové extraligy nejméně bodů. Včera měla víc důvodů k radosti Sparta, která nepříznivě se vyvíjející zápas dokázala otočit.

Sparta – České Budějovice 3:2

Diváci v první třetině neviděli příliš pohledný hokej, oba týmy vypadaly unaveně. Jako blesk z čistého nebe tak zapůsobil v osmnácté minutě gól Ivana Humla, který sparťanského brankáře Pöpperleho překonal nenápadnou střelou.

Hra pak opět ztratila na tempu a místo šancí byly k vidění spíše drobné potyčky. „V zápase byly fáze, kdy se na ten hokej nedalo dívat,“ kroutil hlavou asistent sparťanského trenéra Marian Jelínek.

Domácí se však v závěru druhé třetiny přece jen vzpamatovali a udeřili ve dvou přesilovkách. U obou branek figuroval Petr Ton, který naskočil, ačkoliv nemá stoprocentně doléčený poraněný stehenní sval. „Ve druhé třetině jsme paradoxně byli horším týmem, soupeř nás prakticky k ničemu nepustil. I když jsme zápas nakonec vyhráli, bylo vidět, že to pořád není ideální. Bylo to takové utrápené vítězství,“ přemítal útočník Pražanů.

„Nezískali jsme žádný bod, přesto jsem byl s výkonem mužstva spokojen. Pořád jsme ale v těžké situaci,“ kroutil hlavou kouč Českých Budějovic Ernest Bokroš.

Branky a nahrávky: 36. Vykoukal (Ton), 40. Netík (Langhammer, Ton), 46. Kratěna (Výborný, Broš) - 18. Huml (Kůrka, M. Hudec), 51. Gřegořek (Toman). Rozhodčí: J. Kubeš - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 6091. Třetiny: 0:1, 2:0, 1:1.

Události kola

Promarněný bod. Kladno prohrálo v Karlových Varech brankou inkasovanou 43 vteřin před koncem. Plzeňský nástup. Plzeň nastřílela Liberci v úvodní třetině pět branek a rozhodla tak o osudu střetnutí.

Hvězdy kola

1. Petr Leška (Zlín) – Třinci nastřílel tři branky a na čtvrtou přihrál. 2. Martin Straka (Plzeň) – Během 12 minut se mu povedl hattrick. 3. Jaroslav Balaštík (Zlín) – Nahrával na čtyři branky.