Radost fotbalistů Bayernu Mnichov Arjena Robbena (vpravo) a Rafinhy

Radost fotbalistů Bayernu Mnichov Arjena Robbena (vpravo) a Rafinhy | foto: ČTK

Bayern udolal Norimberk 2:0. Trefili se Ribéry a Robben

•   20:01
MNICHOV - Sedmdesát minut to bylo trápení ve hře i v koncovce, až pak se Bayern Mnichov konečně prosadil. Německý šampion sobotní výhrou v bavorském derby na Norimberkem zareagoval na páteční hubené vítězství Dortmundu a svého rivala v boji o titul dostihl. Plný počet bodů ze tří zápasů mají i Leverkusen a Mohuč.

Bayern chvílemi nudil, za Neurem se třáslo břevno, Alaba proti výborně chytajícímu hostujícímu brankáři Schäferovi neproměnil ani penaltu.

Norimberk, na jehož lavičce seděl český útočník Tomáš Pekhart hrál chytře, precizně v defenzivě a velkého favorita dlouho trápil. Dvacet minut před koncem si přízemní centr Alaby prolétl podél branky a Mandžukiž svěsil hlavu. Jenže kapitán Lahm zachytil míč na druhé straně, odcentroval a Ribéry hlavou do protipohybu gólmana konečně fanoušky rozjázal.

3. kolo - Německo

Bayern Mnichov - Norimberk 2:0 (69. Ribéry, 78. Robben), Hannover - Schalke 2:1 (15. Huszti z pen., 42. Diouf - 55. Szalai), Hoffenheim - Freiburg 3:3 (9. Salihovič z pen., 25. Volland, 77. Strobl - 13. Sorg, 29. Guédé, 66. Freis), Leverkusen - Mönchengladbach 4:2 (28. a 61. Sam, 23. Kiessling z pen., 72. Gonzalo Castro - 54. Stranzl, 57. Arango), Mohuč - Wolfsburg 2:0 (60. Choupo-Moting, 78. N. Müller).

Pikantní je, že krátce před gólem ze hřiště odešli Götze a Thiago Alcántara, oběma letním posilám to nešlo. Do hry se dostali Müller a Kroos a hned to bylo veselejší. Chvíli po trefě Ribéryho předvedl parádní sólu Robben. Z pravé strany se probil do vápna, obešel tři hráče a pod padajícím gólmanem své parádní sólo zakončil.

Další velké šance už Bayern neproměnil, přesto se na páteční Superpohár v Praze proti Chelsea dobře naladil.

Dortmundu musel stačit jeden gól

Dortmund porazil Brémy i s českým obráncem Theodorem Gebre Selassiem 1:0. Duel dosud stoprocentních týmů rozhodl ve prospěch úřadujícího vicemistra Polák Robert Lewandowski.

Dortmund se s Brémami utkal téměř na den přesně 50 let poté, co vzájemný duel obou týmů zahajoval nově založenou bundesligu. Půl století od triumfu Werderu 3:2, který premiérovou brankou soutěže odstartoval útočník Borussie Timo Konietzka hned v první minutě, uběhne v sobotu.

Dnes bylo čekání na gól podstatně delší než před padesáti lety. Brémy, které jako poslední tým v tomto ročníku zatím neinkasovaly a Braunschweig i Augsburg zdolaly 1:0, držely čisté konto až do 55. minuty. Pak ale Gebre Selassiemu unikl Lewandowski a po asistenci Marca Reuse mířil do prázdné branky.

Další gól i přes výraznou převahu Dortmundu nepadl. Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa mohou přijít o první místo, pokud některý z dalších stoprocentních týmů Bayern, Leverkusen či Mohuč vyhraje a výrazně si zlepší skóre.