Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

De Gea požaduje lepší plat než Neymar. Jinak může utéct zadarmo do Realu

Sport

  8:07
MANCHESTER - Brankář Manchesteru United David De Gea je po mimořádných výkonech spojován s možným odchodem do Realu Madrid. Španělský brankář však nevylučuje ani setrvání na Old Trafford. Největším háčkem jsou však požadavky mrštného gólmana. Ten k setrvání v United požaduje, aby z něj anglický klub udělal třetího nejlépe placeného fotbalistu světa.

8. DAVID DE GEA. Sedmadvacetiletý Španěl platí za jeden z největších talentů brankářského řemesla narozených po roce 1990. Ostatně jeho aktuální tržní hodnota je 70 milionů eur. Když v roce 2011 odcházel z Atlétika Madrid do Manchesteru United, stál 25 milionů eur. foto: Reuters

David De Gea se dostal do dobré vyjednávací pozice. Na konci ročníku mu totiž vyprší smlouva a současná jednička španělské reprezentace si tak dala vysoký požadavek: udělejte ze mě třetího nejlépe placeného hráče světa, jinak pokud se rozumně nedohodneme, můžu odejít po sezoně úplně zadarmo.

Zástupci United položili na stůl první nabídku. De Gea dostal možnost pobírat plat ve výši 350 tisíc liber týdně (zhruba 10,5 milionů korun), což je téměř o polovinu více, než doposud osmadvacetiletý gólman dostával.

Podle britských zdrojů však De Gea tuto nabídku odmítl a řekl si o 500 tisíc liber týdně (zhruba 15 milionů korun), čímž by překonal například brazilskou superstar Neymara, jenž pobírá 435 tisíc liber týdně (přibližně 13 milionů korun).

S tím se však vedení Rudých ďáblů nechce smířit. Zástupci španělského brankáře však argumentují tím, že Alexis Sanchéz, který si přijde na 400 tisíc liber týdně (odhadem 12 milionů korun), rozhodně není tento ročník v oslnivé formě, jež by si tento plat zasloužila.

8. DAVID DE GEA. Sedmadvacetiletý Španěl platí za jeden z největších talentů...
David de Gea a jeho ocásek připomínající účes zápasníků sumo.

Situaci velmi bedlivě sledují zástupci Realu Madrid. Ti totiž během minulého léta podepsali Thibauta Courtoise z Chelsea za 35 milionů liber (zhruba 1 miliarda), ovšem belgický brankář se ve Španělsku nepředstavuje v nejlepším světle a nový trenér Realu Zinedine Zidane dokonce po svém nástupu upřednostňuje spíše volbu číslo dva Keylora Navase.

De Gea je navíc v hledáčku španělského velkoklubu již dlouhou dobu. V den uzávěrky přestupového období v roce 2015 byl už dokonce jednou nohou v Madridu, díky rozbitému faxu se ovšem celý transfer nedokázal uzavřít a od té doby si ho zástupci United pečlivě střežili.

Jak využije De Gea své luxusní vyjednávací pozice?

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!