Hráči týmu Anglie se radují z výhry a postupu do semifinále.

Hráči týmu Anglie se radují z výhry a postupu do semifinále. | foto: Reuters

Fotbalisté Anglie porazili Ukrajinu 4:0 a jsou posledními semifinalisty Eura

•   22:57aktualizováno  23:05
Řím - Fotbalisté Anglie se stali posledními semifinalisty mistrovství Evropy, Ukrajinu porazili v Římě 4:0. Mezi poslední čtyři týmy se probojovali po 25 letech. Hráči „Albionu“ rozhodli díky brankám z úvodu poločasů a v boji o finále narazí ve středu v Londýně na Dánsko.

Češi prohráli s Dánskem 1:2 a končí ve čtvrtfinále. V závěru už nebyly na vyrovnání síly

Na úvodní trefu Harryho Kanea ze 4. minuty navázal krátce po přestávce Harry Maguire. Třetí gól přidal opět Kane a skóre uzavřel v 63. minutě střídající Jordan Henderson. Neporaženi jsou Angličané už 11 zápasů a na Euru neinkasovali ani v pátém duelu.

S Ukrajinou neprohráli již sedmý z osmi zápasů, ve vzájemných duelech uspěli po dvou remízách. Na mezinárodní scéně udrželi čisté konto posedmé. Naopak pro Ukrajinu zůstalo čtvrtfinále maximem na ME.