13. října 2011 16:41 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Hübschmanovi uteče baráž. Má trest na tři zápasy

Česko - Španělsko: Červená karta pro Tomáše Hübschmana. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Španělsko: Červená karta pro Tomáše Hübschmana. | foto: ČTK

NYON (Švýcarsko) Disciplinární komise UEFA na svém čtvrtečním jednání potrestala českého fotbalistu Tomáše Hübschmana za vyloučení v kvalifikačním utkání se Španělskem zákazem startu ve třech soutěžních zápasech.

První část trestu si odpykal v úterý proti Litvě a nyní bude národnímu týmu chybět i v obou barážových soubojích proti Černé Hoře. Vyloučení Romana Hubníka podle prvních zpráv z Nyonu nebylo projednáváno.

Hübschman byl vyloučen za zákrok na Xabiho Alonsa bez předchozího napomínání a vedení národního týmu očekávalo, že trest bude vícezápasový. Nakonec český záložník, který hraje v Šachtaru Doněck, obdržel stejně dlouhý trest jako anglický útočník Wayne Rooney, jenž byl vyloučen za tvrdý zákrok v kvalifikačním utkání v Černé Hoře, kde jeho tým uhrál remízu 2:2.

Rooney tak nestihne boje v základní skupině mistrovství Evropy, protože až do červnového turnaje Anglie žádný soutěžní zápas nesehraje. Provinění obránce Hubníka, jenž dostal červenou kartu v posledním kvalifikačním souboji v Litvě, bude projednáno v nejbližších dnech.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!