Federico Chiesa

Federico Chiesa | foto: AP

Italové zdolali Rakousko 2:1 po prodloužení a jsou ve čtvrtfinále. O vítězství rozhodli střídající hráči

•   23:43
Londýn - Italští fotbalisté porazili Rakousko 2:1 po prodloužení a postoupili do čtvrtfinále mistrovství Evropy.

Fotbalisté Dánska porazili Wales 4:0. Ve čtvrtfinále mohou narazit na Česko

Duel v londýnském Wembley, který v základní hrací době skončil bez branek, rozhodli v rozmezí 95. až 105. minuty střídající Federico Chiesa a Matteo Pessina. Za Rakušany snížil ve 114. minutě další střídající hráč Sasa Kalajdzic.

Svěřenci trenéra Roberta Manciniho se ve čtvrtfinále v Mnichově 2. července utkají buď s lídrem světového žebříčku FIFA Belgií, nebo obhájcem trofeje Portugalskem. Jejich zápas je na programu v neděli.

Italové zvítězili ve 12. zápase po sobě. Od září 2018 neprohráli už 31 utkání, čímž překonali národní rekord ze 30. let minulého století. Rakušanům nepodlehli ve 14. utkání po sobě od přípravného duelu v roce 1960.

Italský brankář Gianluigi Donnarumma inkasoval po 1169 minutách, čímž vytvořil reprezentační rekord v neprůstřelnosti. Jeho krajan Dino Zoff v letech 1972 až 1974 nedostal gól 1142 minut.