Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kouč Čecha zuří a zvažuje konec. 'Ztrácím vliv na tým,' stěžuje si Ancelotti

Sport

  13:33aktualizováno  15:54
LONDÝN - Italskému kouči Carlu Ancelottimu se nelíbí, že v londýnském fotbalovém klubu Chelsea ztrácí vliv. Podle spekulací britských médií zvažuje své další působení ve funkci hlavního trenéra úřadujícího anglického mistra. Ancelottimu vadí, že ztratil kontrolu nad tím, co se kolem jeho týmu děje. Později italský stratég vzal svá slova zpět.

Chelsea - Sunderland (výraz Ancelottiho mluví za vše).

Na mysli měl především událost z předminulého týdne, kdy mu vedení klubu propustilo asistenta. Odvolaného Raye Wilkinse vyměnilo za Nigerijce Michaela Emenala. Ancelotti už svou pozici údajně konzultoval s asociací trenérů, která sdružuje kouče z profesionálních anglických soutěží.

"Tyhle fámy jsou úplně mylné. Už několikrát jsem řekl, že bych tu rád zůstal ještě dlouhou dobu. Plně důvěřuju svým hráčům a chci odvést dobrou práci stejně jako loni," oznámil pár hodin poté Ancelotti.

DÁLE ČTĚTE

Chelsea se v posledních týdnech vůbec nedaří a v sobotu zaznamenala třetí porážku ze čtyř ligových zápasů. Ancelotti poté poukázal na to, že zdaleka nemá takovou kontrolu nad týmem jako například Alex Ferguson v Manchesteru United. O možném odvolání hlavního kouče však vedení Chelsea podle britských médií neuvažuje.

Italský trenér, jenž do Chelsea přišel loni a hned vyhrál ligu i pohár, si údajně nerozumí s majitelem Romanem Abramovičem. Ten má na rozdíl od Ancelottiho hlavní slovo ve výběru nových posil či složení realizačního týmu.

"Když tým nedosahuje požadovaných výsledků, je pod tlakem. A pochopitelně pod tlakem jsem i já. Dál se ale soustředím na práci a chci, aby můj tým hrál lépe," odmítl Ancelotti spekulace o možných dalších rozepřích s vedením klubu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!