Středa 6. července 2022, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kouč Čecha zuří a zvažuje konec. 'Ztrácím vliv na tým,' stěžuje si Ancelotti

Sport

  13:33aktualizováno  15:54
LONDÝN - Italskému kouči Carlu Ancelottimu se nelíbí, že v londýnském fotbalovém klubu Chelsea ztrácí vliv. Podle spekulací britských médií zvažuje své další působení ve funkci hlavního trenéra úřadujícího anglického mistra. Ancelottimu vadí, že ztratil kontrolu nad tím, co se kolem jeho týmu děje. Později italský stratég vzal svá slova zpět.

Chelsea - Sunderland (výraz Ancelottiho mluví za vše).

Na mysli měl především událost z předminulého týdne, kdy mu vedení klubu propustilo asistenta. Odvolaného Raye Wilkinse vyměnilo za Nigerijce Michaela Emenala. Ancelotti už svou pozici údajně konzultoval s asociací trenérů, která sdružuje kouče z profesionálních anglických soutěží.

"Tyhle fámy jsou úplně mylné. Už několikrát jsem řekl, že bych tu rád zůstal ještě dlouhou dobu. Plně důvěřuju svým hráčům a chci odvést dobrou práci stejně jako loni," oznámil pár hodin poté Ancelotti.

DÁLE ČTĚTE

Chelsea se v posledních týdnech vůbec nedaří a v sobotu zaznamenala třetí porážku ze čtyř ligových zápasů. Ancelotti poté poukázal na to, že zdaleka nemá takovou kontrolu nad týmem jako například Alex Ferguson v Manchesteru United. O možném odvolání hlavního kouče však vedení Chelsea podle britských médií neuvažuje.

Italský trenér, jenž do Chelsea přišel loni a hned vyhrál ligu i pohár, si údajně nerozumí s majitelem Romanem Abramovičem. Ten má na rozdíl od Ancelottiho hlavní slovo ve výběru nových posil či složení realizačního týmu.

"Když tým nedosahuje požadovaných výsledků, je pod tlakem. A pochopitelně pod tlakem jsem i já. Dál se ale soustředím na práci a chci, aby můj tým hrál lépe," odmítl Ancelotti spekulace o možných dalších rozepřích s vedením klubu.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 1. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 1. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat