Justin Kluivert se zasloužil o třetí branku Lipska, které postoupilo do další fáze LM. | foto: Reuters

Manchester United v LM končí, dál jde Lipsko. Laziu stačila remíza, Juventus řádil v Barceloně

•   23:08aktualizováno  23:22
Praha - Fotbalisté Manchesteru United nezvládli utkání v Lipsku, kde podlehli 2:3 a v Lize mistrů končí. Spolu s německým týmem by měl postoupit i Paris St. Germain, přestože utkání s Basaksehirem skončilo po 15 minutách. V osmifinále je i Lazio, kterému stačila remíza 2:2 s Bruggami.

V Paříži se na hřišti nestihlo stát příliš mnoho, přesto jde o nejdiskutovanější zápas posledního kola skupin Ligy mistrů.

Hráči Basaksehiru odmítli pokračovat v zápase kvůli rasismu ze strany čtvrtého rozhodího Sebastiana Colteska vůči asistentovi trenéra Pierru Webovi.

Ať už by nedohraný zápas mezi Paris St. Germain a Basaksehirem dopadl jakkoli, výsledek v Lipsku posílá dál právě tým z francouzské metropole.

Manchester United vstoupil do zápasu katastrofálně, inkasoval už ve druhé minutě dílem Angeliňa. Stejný hráč pak asistoval i Amadou Haidarovi o deset minut později.

Ve druhé půli zvýšil na 3:0 Justin Kluivert a utkání vypadalo rozhudnuté, ale dvěma slepenými góly Bruna Fernandese a Paula Pogby Manchester utkání zdramatizoval. Třetí branku už ale nedal a v Lize mistrů navzdory patnácti vstřeleným gólům končí.

Barcelona doma podlehla Juventusu 0:3. Dvě penalty proměnil Cristiano Ronaldo, jeden gól dal Weston McKennie.

Dynamo Kyjev si zajistilo účast ve vyřazovací fázi Evropské ligy, v zápase o třetí místo porazilo 1:0 Ferencváros. Gól vstřelil Denys Popov.

V rozhodnuté skupině E první Chelsea jen remizovala s Krasnodarem 1:1. Hosté vedli zásluhou Rémyho Cabelly, ale londýnští srovnali z penalty, kterou proměnil Jorginho.

Sevilla zvítězila v Rennes 3:1. Dvěma góly se činil Júsuf Nasjrí, jeden dal francouzský obránce Joules Kounde. Domácí snížili až v závěru z penalty, kterou si vzal na starost osmnáctiletý Georginio Rutter.

Za Borussii nastoupil v druhém poločase i Yousouffa Moukoko, jenž se v 16 letech a 18 dnech stal nejmladším hráčem v historii Ligy mistrů. Talentovaný německý útočník o 67 dní překonal dosavadní rekord Celestina Babayara.

Lazio ve 12. minutě poslal do vedení Joaquín Correa. Už za tři minuty vyrovnal Ruud Vormer z další dorážky. Ve 27. minutě domácím vrátil náskok proměněnou penaltou kanonýr Ciro Immobile, který skóroval v devátém soutěžním utkání po sobě. Krátce před pauzou Bruggám situaci ještě víc zkomplikoval Eduard Sobol. Bývalý obránce Slavie či Jablonce byl vyloučen po druhé žluté kartě.

Justin Kluivert se zasloužil o třetí branku Lipska, které postoupilo do další...
Rozhodčí Ovidiu Hategan řeší přerušení utkání v Paříži.

Římané ve druhém poločase nepřidali pojistku a až do konce se báli o postup. V 76. minutě hlavou vyrovnal Hans Vanaken, oslabené Bruggy pak italského favorita zatlačily a sahaly po postupové brance, ale Charles de Ketelaere v nastavení napálil břevno. Belgické mužstvo si tak na jaře zahraje vyřazovací fázi Evropské ligy.

V Petrohradu se jako první prosadil v 16. minutě Sebastián Driussi. Dortmund si vytvořil slibné šance, nejblíže vyrovnání byl v závěru první půle kapitán Marco Reus, ale trefil tyč. Hosté se dočkali po změně stran a mezi 68. a 78. minutou zápas otočili po gólech Lukasze Piszczeka a Axela Witsela.

6. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

Rennes - FC Sevilla 1:3 (0:2)
Branky: 86. Rutter z pen. - 45.+2 a 81. En-Nesjrí, 32. Koundé. Rozhodčí: Frankowski - Boniek, Winkler - Raczkowski (video, všichni Pol.).

Chelsea - FK Krasnodar 1:1 (1:1)
Branky: 28. Jorginho z pen. - 24. Cabella. Rozhodčí: Královec - Paták, Mokrusch (všichni ČR) - Valeri (video, It.)

Lazio Řím - FC Bruggy 2:2 (2:1)

Branky: 12. Correa, 27. Immobile z pen. - 15. Vormer, 76. Vanaken. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun - Bitigen (video, všichni Tur.). ČK: 39. Sobol (Bruggy).

Zenit Petrohrad - Dortmund 1:2 (1:0)
Branky: 16. Driussi - 68. Piszczek, 78. Witsel. Rozhodčí: Kovács - Marinescu, Artene (všichni Rum.) - Kamphuis (video, Niz.).

Tabulka:
1.Dortmund641112:513
2.Lazio Řím624011:710
3.Bruggy62228:108
4.Zenit Petrohrad60154:131

Skupina G:

Dynamo Kyjev - Ferencváros Budapešť 1:0 (0:0)
Branka: 60. Popov. Rozhodčí: Ekberg - Culum, Hallberg (všichni Švéd.) - Dingert (video, Něm.).

FC Barcelona - Juventus Turín 0:3 (0:2)
Branky: 13. a 52. obě z pen. Ronaldo, 20. McKennie. Rozhodčí: Stieler - Pickel, Gittelmann - Dankert (video, všichni Něm.).

Utkání Paris St. Germain - Basaksehir bylo přerušeno za stavu 0:0
Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.) - Di Bello (video, It.).

Lipsko - Manchester United 3:2 (2:0)
Branky: 2. Angeliňo, 13. Haidara, 69. Kluivert - 80. Fernandes z pen., 82. Pogba. Rozhodčí: Mateu Lahoz - Cebrián Devís, Del Palomar - Hernández (video, všichni Šp.).