Cristiano Ronaldo střílí jednu ze svých tří branek do sítě San Sebastianu

Cristiano Ronaldo střílí jednu ze svých tří branek do sítě San Sebastianu | foto: ČTK

Ronaldo skolil hattrickem San Sebastian, Real však na druhé místo ztrácí 10 bodů

•   23:15
Madrid - Real Madrid vyhrál v 23. kole španělské fotbalové ligy nad San Sebastianem 5:2 a posunul se na třetí místo. Cristiano Ronaldo dal tři góly a na jeden přihrál. Atlético Madrid zvítězilo na hřišti poslední Málagy 1:0 a upevnilo si druhou příčku. Na vedoucí Barcelonu ztrácí šest bodů.

„Bílý balet“ získal klid na kopačky svým nejrychlejším gólem sezony, už po 49 vteřinách se po Ronaldově centru prosadil hlavou Vázquez. Mezi 27. a 37. minutou přidali hráči Realu další tři góly - nejprve zužitkoval Marcelovu přihrávku před prázdnou bránu Ronaldo, následně Kroos placírkou umístil míč přesně k tyči a na 4:0 zvýšil po rohovém kopu znovu hvězdný Portugalec. V 81. minutě nejlepší fotbalista uplynulého roku završil z dorážky hattrick. Už před tím snížil Bautista a v závěru ještě zkorigoval skóre bývalý hráč Realu Illarramendi.

Jediná branka zápasu mezi Málagou a Atléticem padla hned v první minutě hry. Po Saúlově zblokované střele se míč odrazil za obranu ke zcela volnému Griezmannovi a ten pohodlně zavěsil. Francouzský střelec dal osmý ligový gól v sezoně. Svěřenci trenéra Diega Simeoneho inkasovali ve 23 zápasech La Ligy pouze devět gólů. To se naposledy povedlo výběru La Coruni ze sezony 1993/94.

Pátý Villareal doma nečekaně podlehl 1:2 o záchranu bojujícímu Alavési a připsal si druhou prohru za sebou. Vítězný gól vsítil v 71. minutě Ibai Gómez.