24. prosince 2016 11:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Vánoce Nevánoce. Fotbalisté Manchesteru City musí trénovat na Štědrý den i Boží hod

Běhejte! Podobným způsobem bude kouč Pep Guardiola řvát na tréninku na své hráče. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Běhejte! Podobným způsobem bude kouč Pep Guardiola řvát na tréninku na své hráče. | foto: Reuters

MANCHESTER Španělský fotbalový kouč Pep Guardiola ukázal, že práce je u něj na prvním místě. A to i v případě, když jde o vánoční svátky. Svým svěřencům v Manchesteru City oznámil plán na příští dny, který s volnem moc nepočítá. Své rodiny si tak hráči skoro neužijí.

Tým se sejde na tréninku na Štědrý den a stejně tak 25. prosince, který je v Anglii hlavním vánočním svátkem. „Odpoledne pak pojedeme autobusem do Hullu,“ sdělil kouč. Tam jeho tým čeká v pondělí ligový duel.

Guardiola, proslulý svým pracovním nasazením, jasně prohlásil: „Připravíme se na utkání, jako kdyby žádné Vánoce nebyly. Nejsou žádné zvláštní dny.“

Sváteční herní čas je pro něj přitom novinkou, neboť při svých předchozích působeních v Barceloně a v Bayernu Mnichov měla liga na konci roku vždy pauzu.

V Anglii je naopak toto období ještě rušnější a City čekají během osmi dnů tři zápasy. Po Hullu nastoupí na Silvestra proti Liverpoolu a 2. ledna hostí Burnley. Tato dvě střetnutí přitom nedělí ani 48 hodin.

Fernandinho drží pod krkem Ceska Fábregase. On i jeho spoluhráč Sergio Agüero...
Eden Hazard pojišťuje třetím gólem výhru Chelsea.

Kouč se dokonce ptal na zkušenosti hráčů, například Davida Silvy, jak s tímto nevšedním zápřahem naložit.

„Jsem tady prvním rokem. Netušil jsem, že se tu lidé kolem fotbalu i v zimě a během Vánoc pořád musejí soustředit, soustředit a soustředit na práci. Doma slavíte u večeře, u oběda... Musíme být připraveni,“ řekl Guardiola.

Týmu City patří v tabulce Premier League třetí příčka, na první Chelsea ztrácí sedm bodů.

ČTK
V. Grycz blb 15:42 24.12.2016

Maminky přiznávají: Proč mám jen jedno dítě?
Maminky přiznávají: Proč mám jen jedno dítě?

Můžu se zeptat proč? Bylo to Vaše rozhodnutí nebo zdravotní důvody? Případně vyhovuje Vám to? Vyrůstali jste i Vy jako jedinačkové? Jaké to je, nechybí Vám sourozenec?

Najdete na Lidovky.cz