Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fasel chce hráče NHL na OH 2014

Sport

  17:40
OTTAWA - Na zimních olympijských hrách 2014 v Soči by neměli chybět hokejisté z kanadsko-americké NHL. Takový je názor šéfa Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF) Reného Fasela, za který hodlá bojovat. Fasel to uvedl v dějišti hokejového šampionátu hráčů do 20 let v Kanadě.

Dvě ikony českého hokeje Martin Straka a Jaromír Jágr už si v nároďáku spolu nezahrají. foto: ČTK

Prezident IIHF chce vidět hokejisty z prestižní soutěže nejen na světovém sportovním svátku příští rok ve Vancouveru, ale také na olympiádách, jež budou následovat. "Pro mě je to naprosto jasné. Hráče z NHL nemůžeme v Rusku postrádat. Hráčská asociace NHL má jasno v tom, že hráči chtějí jet. Má také dost síly na to, aby o tom diskutovala a přesvědčila celou NHL," uvedl Fasel.

Směrem k NHL vyslal také ultimátum. "Mám jasno v tom, že pokud nebudou profesionálové na olympijských hrách 2014, nebude žádný Světový pohár," prohlásil Fasel. Prestižní klání reprezentačních týmů se uskutečnilo naposledy v roce 2004 a v rámci jednání o smlouvě mezi NHL a Kontinentální hokejovou ligou se objevily návrhy o opětovném uspořádání turnaje v roce 2012.

Právě skutečnost, že NHL a KHL nemohou najít společnou řeč ohledně dohody o přestupech, a rezervovaný postoj k hráčům mířícím do KHL však mohou být při jednáních jedněmi z hlavních překážek.

Autor: