Zápas Ottawa Senators proti San Jose Sharks.

Zápas Ottawa Senators proti San Jose Sharks. | foto: Reuters

Florida počtvrté v řadě prohrála, Jágr opět nebodoval

•   7:10
NEW YORK - Hokejisté Floridy podlehli v pondělním utkání NHL Edmontonu 2:4 a připsali si čtvrtou porážku v řadě. Jaromír Jágr potřetí za sebou nebodoval, což je jeho nejdelší půst od začátku prosince, kdy vyšel naprázdno ve čtyřech zápasech.

Panteři se po šesti utkáních na hřištích soupeřů vrátili na domácí led, vzpomenout na předchozí sérii dvanácti výher ale nedokázali. Po dvou třetinách prohrávali už 0:3, na začátku třetího dějství sice dvěma góly utkání zdramatizovali, v předposlední minutě ale pečetil vítězství hostů Teddy Purcell.

Rekordní sérii výher vystřídalo trápení. Jágr: Potřebujeme zlepšit přesilovky

Hlavní zásluhu na triumfu Oilers měli Taylor Hall, který vstřelil dva góly a na další přihrál, a brankář Cam Talbot, jenž v prvním utkání po podpisu nové tříleté smlouvy na 12,5 milionu dolarů pochytal 31 z 33 střel.

Skvělý večer prožil také potomek slovenské legendy Paul Stastny. Syn Petera Šťastného se gólem a třemi asistencemi zasloužil o výhru St. Louis nad Pittsburghem 5:2.

Výsledky NHL:

• Florida - Edmonton 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Branky: 43. R. Smith, 46. Howden - 6. a 25. Hall, 18. Eberle, 59. Purcell.

Střely na branku: 33:24.

Diváci: 14 897.

Hvězdy zápasu: 1. Hall, 2. Talbot (oba Edmonton), 3. R. Smith (Florida).

• St. Louis - Pittsburgh 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Branky: 13. Steen, 38. Tarasenko, 43. Brouwer, 52. Stastny, 60. Shatternkirk - 19. Kunitz, 36. Malkin.

Střely na branku: 25:38.

Diváci: 19 312.

Hvězdy zápasu: 1. Stastny, 2. Brouwer, 3. Elliott (všichni St. Louis).

• Arizona - Buffalo 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 49. Vermette - 31. Eichel, 38. McGinn.

Střely na branku: 27:28.

Diváci: 11 134.

Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Ristolainen (oba Buffalo), 3. Vermette (Arizona).

• Winnipeg - Colorado 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 60. Armia - 22. Söderberg, 40. Iginla.

Střely na branku: 37:34.

Diváci: 15 294.

Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Söderberg (oba Colorado), 3. Wheeler (Winnipeg).

• San Jose - Ottawa 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 25. Hertl, 43. Couture, 48. Nieto - 12. McCormick, 25. Ryan, 55. Z. Smith, rozh. nájezd Zibanejad.

Střely na branku: 35:17.

Diváci: 16 619.

Hvězdy zápasu: 1. Ryan (Ottawa), 2. Nieto, 3. Donskoi (oba San Jose).