Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hašek se brzy vrátí k plnému tréninku, chce chytat další zápas

Sport

  16:55
MOSKVA - Český hokejový brankář Dominik Hašek by se měl po zranění prstu na ruce brzy vrátit do plného tréninku se zbytkem týmu Spartaku Moskva. Zkušený veterán nechce zmeškat další přípravný zápas, který Spartak po návratu ze soustředění v Čechách čeká v pondělí 16. srpna proti týmu Jugra Chanty Mansijsk.

Mužstvo vedené českým koučem Milošem Říhou se kvůli nepříznivým podmínkám způsobeným požáry přesunulo z Moskvy do Jekatěrinburgu. Hašek trénuje, ale nechytá. "Ještě to trochu bolí, takže zatím jen bruslím, věnuji se brankářskému tréninku a pak také józe," řekl Hašek v rozhovoru pro ruský list Sport-Express.

Na pár minut se však mezi tyčemi přece jen objevil. "Ale doktor mě hned varoval, ať toho nechám, abych to neuspěchal," dodal Hašek. Chytat puky proto bude až od čtvrtka. "Cítím se mnohem lépe než před týdnem. Bolest tam stále trochu je, ale není to zlomené, jen pohmožděné," přiblížil Hašek. Vyhlíží také první možný zápas, kdy by si mohl stoupnout do brankoviště.

"Pokud budeme hrát, chtěl bych chytat," prohlásil Hašek, přičemž nejbližší duel má Spartak naplánovaný za týden proti nováčkovi KHL z Chanty Mansijsku. Moskevskému klubu v těchto dnech komplikují přípravu podmínky v ruské metropoli. Město zahalil smog z požárů v jeho okolí, navíc přišla vlna horkých dnů.

"V Čechách jsem v televizi každý den sledoval zprávy z Moskvy a bylo jasné, že tady nebude dobrý vzduch. Ale když jsme dorazili a člověk zkusil dýchat... Je to hrozné. Něco takového jsem nikdy neviděl," připustil Hašek. S ohledem na to se Spartak rozhodl opustit své působiště v hale Sokolniki.

Dým z požárů se totiž dostal i nad obě ledové plochy a vedení klubu rozhodlo o přesunu. V Jekatěrinburgu by měl nyní Spartak pobývat dva týdny.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat